HC Energie Karlovy Vary

Kůs: Dvě třetiny jsem nestíhal, pak to bylo dobré

Premiéru v dresu Energie si v pátečním domácím utkání odbyl útočník Jaroslav Kůs, který během reprezentační přestávky přestoupil z Chomutova, respektive Kadaně. Pětadvacetiletý útočník se hned zapsal do statistik, když asistoval u šťastné branky Radka Dudy.

Jardo, jak hodnotíte svůj první zápas v dresu Energie?
Zápas hodnotím rozhodně kladně, jelikož jsme vyhráli za 3 body. K sobě bych řekl, že jsem dvě třetiny trošku nestíhal, tempo je jiné než v první lize. Ale myslím, že ve třetí třetině to už bylo dobré. A doufám, že se to bude pořád zlepšovat.

První třetinu jste prohráli a pak inkasovali hned v úvodu druhé, podepsalo se to na psychice hráčů?
Osobně si myslím, že ne. Podle mě nás to hodně nakoplo, začali jsme víc makat a nakonec jsme zápas otočili.

Ve třetí třetině se vám povedlo vyrovnat, dokonce jste u této branky asistoval. Popsal byste situaci, která se na ledě odehrála?
Jeden hráč z Pardubic mi to namazal za bránou. Snažil jsem se vystřelit, ale trefil jsem Dudákovo brusli a od té se puk odrazil do branky.

Následuje těžký soupeř, Mladá Boleslav. Jak se na ně budete připravovat?
Nemáme příliš času na přípravu, je to jen jeden den. Ale myslím, že se na zápas dobře připravíme, prozkoumáme video a pojedeme tam pro tři body.

Do Energie jste přišel z prvoligové Kadaně, kde jste působil jako hráč Chomutova. Doufal jste ještě v extraligovou nabídku?
Doufal, pořád se cítím jako mladý hráč. A myslel jsem si, že pokud se mi bude v první lize dařit, tak by si mne mohl nějaký tým vzít do extraligy. Beru to nyní jako šanci v nejvyšší soutěži se udržet.

Nemrzí vás ale trochu, že si vás nevybral mateřský Chomutov?
Jako chomutováka rozhodně ano, ale jsem rád za každou extraligovou příležitost. Určitě se těším, až budeme proti Pirátům hrát.

Znal jste se s nějakými hráči Energie?
S některými kluky jsem hrál, třeba s Radkem Dudou a nebo s jinými, když jsem hrál za juniory. V kabině proběhlo vše bez problému.

Díky za rozhovor!

Související články

Preview k zápasu | čt 12.11.2015

Po reprezentační přestávce hostíme Pardubice