MS: Češi porazili Norsko, Černoch parádně asistoval

Český národní tým zvládl důležitý pátý duel v základní skupině MS. V utkání s Norskem zvítězil 4:1, k výhře Česka přispěl i parádní asistencí Jiří Černoch.

Karlovarský útočník v netypické přesilovkové akci chytrou a nečekanou nahrávkou našel před norskou brankou Jakuba Vránu. Útočník Detroitu pohodlně skóroval a vstřelil svůj úvodní gól na šampionátu.

Šikovný pravák odehrál utkání ve 4. útoku reprezentace společně s Matějem Stránským a Jakubem Flekem. Na ledě strávil takřka 13 a půl minuty a zapsal dva střelecké pokusy. Nastupoval ve druhé přesilovkové formaci, nechyběl ani v oslabení.

Do duelu zasáhl i již zmíněný Jakub Flek. Devětadvacetiletý forvard odehrál přes 16 minut a zapsal jednu střelu na norskou branku.