HC Energie Karlovy Vary

Málo jsme se tlačili do brány, uznává Tomáš Dujsík

Do lázeňského města přijeli v rámci druhého kola Tipsport extraligy uřadující mistři, a to liberečtí Tygři. Jediný vstřelený gól nestačil na vítězství, a tak se z výhry radovali hosté. „Do dalších zápasů si musíme přenést tento gól a to, že musíme celých šedesát minut šlapat jako proti Liberci,“ uvedl Tomáš Dujsík po prohraném utkání.

Tomáši, do první třetiny vstoupil Liberec s velkým nasazením a jejich kroku jste nestačili…
V tom s vámi souhlasím. Měli jsme úplně jinou představu o tom, jak zápas bude vypadat. Bohužel jsme inkasovali velmi smolné góly, zřejmě dva padly z odraženého kotouče. Udělali jsme nějaké chyby a následně jsme se z nich nedokázali dostat. Liberec má velmi kvalitní kádr. My v týmu nemáme žádná velká jména, utkání musíme zvládnout naší bojovností a srdcem.

Po první periodě měla Energie dvougólové manko. Co bylo vaším cílem do následujících třetin?
Cíl byl jasný, a to neinkasovat další branky. Chtěli jsme z pevné obrany trochu vystrčit růžky a vstřelit nějaký gól. Domnívám se, že kdyby se nám povedlo snížit během druhé části na rozdíl jedné branky, tak utkání mohlo dopadnout lépe pro nás.

Nedokázali jste proměnit dvakrát přesilovou hru pět na tři. Mohl to být jedním z klíčových momentů zápasu?
Všichni dobře víme, že přesilové hry dokáží ovlivnit celý vývoj utkání. Na této disciplíně stále pracujeme, pan trenér to s námi konzultuje. Snažíme se najít optimální formace na přesilové hry. Nezbývá nám nic jiného, než se z nedělního zápasu poučit. V Hradci uděláme maximum.

Chyby nastaly i v obranném pásmu, kdy několikrát ujel hostující útočník na samotného Davida Honzíka…
Opět s vámi musím souhlasit. Musíme si hráče ohlídat a dávat velký pozor. David Honzík nás několikrát podržel. Chybovali jsme ve hře dozadu, špatně jsme se pochopili a málo komunikovali. Do dalších zápasů na tom musíme zapracovat a doufáme, že už to bude lepší.

Co považujete za zlomový moment klání?
Myslím si, že těch zlomových okamžiků bylo více. Pro nás je důležité, že jsme ani na jednu minutu nepřestali hrát. I když bylo již o vítězi rozhodnuto, tak jsme chtěli zápas důstojně dohrát, o čemž dle mého vypovídá alespoň ta jedna branka, kterou jsme vstřelili. Do dalších zápasů si musíme přenést tento gól a to, že musíme celých šedesát minut šlapat jako proti Liberci.

Co v neděli rozhodlo o vítězství Tygrů?
Málo jsme se tlačili do brány. Sice jsme měli přibližně dvacet střel, ale všechny byly z dálky. Několikrát jsme měli šance, které se mají využívat, a to se nám nepodařilo. Když se do branky tlačí jeden nebo dva hráči, tak je to z celého týmu málo. V předbrankovém prostoru to není úplně příjemné, často schytáte nějakou tvrdou ránu, hra bolí. Na druhou stranu pokud chceme vítězit, tak nám nic jiného nezbývá. Musíme při sobě držet v každé chvíli, to je cesta k úspěchu.

V úterý vás čeká boj na půdě hradeckého Mountfieldu. Co od zápasu očekáváte?
V Hradci se hraje velmi těžce. Hrají hodně z obrany a padá velmi málo gólů. Na druhou stranu by nám to mohlo i vcelku vyhovovat. Do utkání půjdeme s velkou bojovností, s tím, že nějaký gól vstřelíme. Doufáme, že si jedeme pro body.

V přípravných zápasech jste excelovali, ale nedaří se vám to přenést do soutěžních utkání. Je to způsobeno jistou nervozitou?
Ze začátku jsme lehce nervozní byli, přeci jen se setkáváme se soupeři, se kterými jsme se v přípravných duelech nestřetli. Zápasy, které v přípravě byly, tak se hrály především s týmy z nižších soutěží. Nechci je tím nějak podceňovat. Některá utkání byla z našeho pohledu velmi dobrá i co se týče úrovně soupeřů. Ale je rozdíl hrát například proti Kladnu či Slavii a potom proti takovému mužstvu jako je právě Liberec.

V neděli vás přišlo podpořit zhruba 2900 diváků. Co byste jim chtěl vzkázat?
Za prvé bychom jim chtěli poděkovat za jejich podporu. Velmi se mi líbila dnešní kulisa a věřím, že i ostatním klukům. Jsem rád, že nám přišli fandit a povzbuzovali nás. Za druhé společně doufáme, že na nás ihned nezanevřou po prvním domácím zápase a budou nás nadále chodit podporovat, jako tomu bylo i v přípravě. Jsme jim velmi vděční za to, že chodí v takovém počtu a určitě je rádi uvidíme na dalším domácím zápase (úsměv).

Díky za rozhovor!

Související články

Ohlasy k zápasu | po 12.9.2016

Karel Mlejnek poděkoval fanouškům

Preview k zápasu | so 10.9.2016

Do Varů míří Bílí Tygři i s Karlem Mlejnkem