Na konci roku jsou i mládežníci

K a r l o v y  V a r y - Období vánočních svátků příliš bohaté na výsledky hokejové mládeže tradičně není. Ještě před reprezentační přestávkou ovšem stačili karlovarští junioři přivézt dvě remízy z duelů na ledě obou ostravských mužstev. Mladší žáci přivítali v Rybářích vrstevníky z Jindřichova Hradce. Šesťáci předvedli suverénní výkon a soupeře vyprovodili s dvoucifernou porážkou, o rok starší výběr si po divokém průběhu připsal pouze bod za výsledek 7:7. V posledním soutěžním utkání roku se v juniorském dresu blýsknul dvěma zásahy Pavel Kuběna.

Exraliga juniorů

HC Sareza Ostrava - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)
Branky: Budínský, Jan Bauer. Asistence: Brňák, Kloz.

Ve velice vyrovnaném utkání rozhodla o dělbě bodů až v závěru přesilová hra domácích. Po celé utkání měli mírnou převahu Karlovarští, ale ztroskotali na velice komplikovaném zakončování některých brankových příležitostí.

HC Vítkovice - HC Energie Karlovy Vary 3:3 (1:0, 2:2, 0:1)
Branky: Kuběna 2, Gasparik. Asistence: Zmeškal 2, Gasparik 2, Zaťovič.

Vítkovice po třech domácích prohrách nastoupily do utkání velice aktivně. Ve druhé třetině iniciativu převzali hosté a během dvou minut otočili výsledek. Další zvrat nastal po dobře sehraných početních výhodách Vítkovic, které se tak opět ujaly vedení. Jenže Západočeši se nevzdali a závěru obrovskou bojovností získali alespoň bod.

liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Vajgar Jindřichův Hradec 7:7 (3:4, 3:1, 1:2)
Branky: Formánek 2, Červenka, Frk, Vrána, Táborská, Hluchý. Asistence: Vrána 2, Miškovský, Táborský, Hluchý.

Domácí vstoupili do utkání bez potřebného nasazení a soupeře evidentně podcenili. Po důrazné domluvě v šatně se jejich hra výrazně zlepšila a byli jednoznačně lepším týmem, který však nebyl dostatečně produktivní. Naopak, hosté prokázali takřka stoprocentní efektivitu v koncovce a radovali se z nečekaného zisku bodu.

liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Vajgar Jindřichův Hradec 16:0 (6:0, 4:0, 6:0)
Branky: Šaling 3, Brodský 3, Bečka 3, Duda 2, Flégl, Grundler, Černý, Košťál, Červenka. Asistence: Csamango 3, Grundler 2, Čoudek 2, Černý, Bouda, Bečka, Flégl, Červenka.

Karlovarští soupeře převyšovali ve všech herních činnostech a na ledě si doslova užívali herní pohody. Tato pohoda vyústila v řadu učebnicových kombinací, po kterých domácí stříleli góly do opuštěné jindřichohradecké sítě. Poslední mistrovské utkání roku 2005 se tak proměnilo v exhibici.