HC Energie Karlovy Vary

Neměli jsme žádné šance, přiznává Adam Schusser

Ročník narození 1991. Vysoký obránce Adam Schusser si na své konto připisuje první starty v mužské extralize, a tak s námi zhodnotil prohraný domácí zápas s Třincem. Odchovanec karlovarského hokeje zhodnotil skok mezi juniorským týmem a extraligou a vrací se slovy k zápasu v Budějovicích a juniorskému turnaji v Omsku. "Za turnajem bych rád udělal tlustou čáru a soustředil se na soutěž," říká mladý velikán.

Adame, jak byste zhodnotil utkání s Třincem?
Byl to smolný zápas. Neměli jsme žádné šance, nedostávali jsme se do nich. Soupeř byl lepší, přehrával nás v rychlosti a důrazu.

Zasloužili jste si dostat takový počet branek při tomto výkonu?
Řekl bych, že asi ano. Vždycky to bylo po individuálních chybách, takže šest branek v naší síti je odpovídající.

Odehrál jste své druhé soutěžní utkání v A týmu Energie. Jak se vám hraje se staršími, zkušenějšími borci?
Zvykám si na přechod z juniorského týmu do starší kategorie. Mám za sebou druhé utkání a tempo extraligy je úplně jiné. Musím na sobě zapracovat a bude to hodně těžké.

Je tedy těžké hrát zároveň v juniorce a v A týmu?
Extraligu mužů zatím moc nehraji, ale přece jenom je to tady víc náročné na fyzičku a více se tu bruslí. Všechno je rychlejší. Myšlení, bruslení, hra do těla, to jsou věci, které musíme dělat o mnoho rychleji.

Cenné zkušenosti nabíráte i zápasem, jako byl tenhle, že?
Každé střídání mi dává strašně moc, i když jich odehraji jen pár. Už po dvou utkáních na sobě vidím, jak jsem se posunul dopředu. Jsem moc rád za každou příležitost si zahrát.

Jste odchovancem Energie. Splnil se vám při zápase v Budějovicích sen?
Jako u každého malého kluka byl i u mě sen si za A tým zahrát. To se mi poštěstilo, a přestože to bylo kvůli zraněním v týmu, tak jsem rád, že můžu nastoupit k soutěžnímu utkání.

Jak byste zápas na jihu Čech popsal?
Mrzelo mě, že jsme tam nevyhráli, protože jsme měli ke třem bodům blízko. Domácí vyrovnávali pět minut před koncem. Za sebe osobně jsem čekal, že to pro mě bude těžší. Spoluhráči mi pomohli a tímto bych jim chtěl moc poděkovat.

V létě jste cestovali s juniorským týmem do Omsku. Jak jste si užil finále turnaje v plné hale Avangardu?
Budu mít krásné vzpomínky do konce života. Tohle se nepoštěstí jen tak někomu, aby si takhle mladý zahrál před deseti tisíci fanoušky. Mohlo to být také naposledy v mé kariéře, kdy přišlo na můj zápas takové množství lidí. Teď bych za tímto turnajem rád udělal tlustou černou čáru a soustředil se na soutěžní zápasy.

Díky za rozhovor.

Související články

Reportáž | ne 16.10.2011

Mistr řádil v KV Areně

Preview k zápasu | so 15.10.2011

Do KV Areny zavítají mistři z Třince