HC Energie Karlovy Vary

Nepříznivou sérii zkusí energetici prolomit na východě

Pošmourné počasí po celé České republice charakterizuje i současné výsledky karlovarské Energie. Série výher vynesla mužstvo až na čtvrté místo v extraligové tabulce, od přelomu listopadu s prosincem však tým trenéra Stavjani nezvítězil a elitní šestka se mu vzdálila. Možnost vlít si před vánočními svátky do žil novou energii mají hokejisté Karlových Varů již v dalším kole proti soupeři z Pardubic, na které v poslední době umí zahrát. Právě na východě Čech totiž před pár dny vybojovali své dosavadní poslední vítězství. Snažení energetiků můžete sledovat v úterý od 18:00!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos

Pardubická fazóna

Ze začátku sezony to tak nevypadalo, ale aktuálně jsou Pardubičtí na vítězné vlně a válcují soupeře za soupeřem. V posledním kole sice padli na ledě Třince, ale v předchozích čtyřech kolech svěřenci trenéra Jandače přemožitele nenašli.

Domácí zázemí

V úvodu soutěže se zdálo, že úřadující mistr bude sbírat body spíše z venkovních střetnutí a doma podlehne nervozitě. V posledních zápasech však Eaton dokazuje, kdo je v pardubické ČEZ Aréně doma. Porážka letos silných Vítkovic a deklasování českobudějovického Mountfieldu, který zde mimochodem ani neskóroval, tento fakt ještě více podrthují.

Zářivá posila

Před sezonou ukořistilo prdubické vedení zprvu nenápadného slovenského forvarda Martina Barteka. Slovenskému útočníkovi se však v českých vodách zalíbilo a začalo se mu zde i bodově dařit. Nejenže vede klubovou tabulku střelců, ale i v celkové počtu bodů vévodí pardubickým statistikám. S dvěma body méně je Bartekovi v patách pardubická stálice Libor Pivko.

Nesmíme se bát, burcuje před zápasem navrátilec Košťál

Jan Košťál Poté, co musel ze zdravotních důvodů vynechat jednu celou čtvrtinu soutěže, se Jan Košťál opět vrací do sestavy. Bohužel pro něj přichází v době, kdy to Energii moc nejde. V posledních pěti zápasech neuspěla a všechny utkání prohrála o jedinou branku. „Všichni v mužstvu si přejí, aby nám to v Pardubicích vyšlo a konečně jsme také vyhráli,“ říká.

Třetí kolo extraligy dohrávali Karlovaráci 23. listopadu právě v Pardubicích, a to bylo také naposledy, kdy se radovali z vítězství. „Já jsem letos proti Pardubicím ještě nehrál, ale vím, že tam dokázali kluci vyhrát. Byli bychom rádi, kdy se nám to opět povedlo. Nicméně víme, že mají kvalitní přesilovky a snaží se rychle přecházet do útoku," upozorňuje Košťál.

A jaký bude systém hry, se kterým se budou chtít energetici prezentovat? „Musíme vycházet ze zabezpečené obrany a vyrážet do rychlých brejků. Navíc si musíme pohlídat náš brankový prostor. Nesmíme jim dát možnost dorážet puky a opakovaně střílet na našeho brankáře," hledá karlovarský odchovanec recept na úspěch.

Na druhé straně kluziště by pak mohla vycházet taktika zvaná "buldočí styl". „Jakýkoliv puk musíme dorazit. Nesmíme se bát chodit před branku a prostě musíme hrát hodně silový hokej. Jiná metoda ani není," upozorňuje Košťál na prvky, které jakoby se v posledních utkáních ze hry Energie vypařily.

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize28 - 9 - 4 - 5 - 10 – 86:83 - 40 b
Průběžné umístění8. místo
Nejproduktivnější hráčDavid Hruška - 26 bodů (14+12)
Nejlepší střelecDavid Hruška - 14 branek
Nejlepší nahrávačLukáš Pech – 14 asistencí
Nejlepší v +/-Jan Košťál, David Hruška +3 body
Nejtrestanější hráčJakub Čutta – 48 TM
BrankářiLukáš Mensator 91.73 %, 2.63 g/z
Lukáš Sáblík 89.58 %, 3.66 g/z
Úspěšnost přesilovek25.5 % (1. místo) *
Úspěšnost oslabení86.8 % (5. místo) *

HC Eaton Pardubice
Utkání v extralize28 - 14 - 1 - 5 - 8 - 79:66 - 49 b
Průběžné umístění5. místo
Nejproduktivnější hráčMatin Bartek - 22 bodů (9+13)
Nejlepší střelecMartin Bartek – 9 branek
Nejlepší nahrávačJan Kolář - 14 asistencí
Nejlepší v +/-Václav Kočí +10 bodů
Nejtrestanější hráčBranislav Mezei -57 TM
Brankáři Martin Růžička 92.62 %, 2.25 g/z
Adam Svoboda 92.67 %, 2.19 g/z
Úspěšnost přesilovek13.5 % (8. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení89.3 % (2. místo)

* Podle statistik serveru iDnes.cz

Vzajemné zápasy 2010/2011

16. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Eaton Pardubice 2:3
03. kolo HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:5

Vzájemné zápasy 2009/2010

03. kolo HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:4sn
16. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Eaton Pardubice 3:2sn
29. kolo HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:5
42. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Eaton Pardubice 3:2

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík (33. Mensator) - Čutta, Kokko, Sloboda, Mucha, Dobroň, Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Dej - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - Sailer, T. Klíma, Košťál.

HC Eaton Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Kočí, Kolář II, Jillson, Mezei, Radil, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Cetkovský, Zohorna – Pineault, Špirko, Somík – Rákos, Kousal, Buchtele.


Povede se energetikům podruhé vyloupit ČEZ Arénu?

Související články