HC Energie Karlovy Vary

Novotný: Soustředím se na každý puk

Filip Novotný ve středečním utkání proti Prostějovu v brance zářil. Zničil i několik soupeřových tutovek a se 36 zásahy vydatně přispěl k výhře energetiků. Nulu si však známý sympaťák nezapíše, do branky totiž dvě minuty před koncem pustil Ondřeje Kuchaře.
Nezapomeňte, že pro Filipa Novotného stále můžete hlasovat v anketě Sympaťák WSM ligy. Hlasy pro karlovarského brankáře dávejte ZDE.

Filipe, jak se cítíte po dnešním vítězném duelu?
Je vítězný, takže se cítím super. Myslím si, že nám to vítězství pomůže, protože jsme předtím prohráli. Je to pro nás určitě důležité.

V brance jste doslova kouzlil, například, když jste zničil Dvořáčkovu tutovku zázračně lapačkou...
Tam to bylo, řekl bych, že i štěstí. Do prázdné brány jsem se už jenom ohlížel a on mi trefil lapačku. Štěstí při nás dnes stálo.

Druhou i třetí třetinu jste zvládli výborně, co Energii scházelo ke skórování v první dvacetiminutovce?
My se tak nějak potácíme s koncovkou. Vždycky dáme jeden gól. Moc těch gólů nedáváme. Naštěstí jsme se prokousali k tomu, že jsme nakonec dali čtyři branky.

Mrzí vás, že vaše vychytaná nula nebude uznaná?
Ne, vůbec mi to nevadí.

Byla výměna za Ondřeje Kuchaře plánovaná?
Já vůbec nevím, najednou se trenéři rozhodli a já jsem vyjel. Myslím si, že si to Ondra užil, měl dnes narozeniny.

Měl jste nějaký větší problém s útočnými šancemi Prostějova?
Já jsem se soustředil na každý puk, abych nedostal branku a abychom vyhráli. Pro mě je každá šance je důležitá a soustředím se na každou střelu.

Před vaší brankou bylo několik menších soubojů a soupeři se dostali do kontaktu i s vámi...
Vždycky je to nepříjemné, když je hráč před bránou a doráží. Určitě to není dvakrát milé, ale prostě to k hokeji patří. My jsme se s tím vypořádali a vyhráli jsme.

Co byste popřál Ondrovi, když je teď brankářská dvojka?
Já to nijak nerozlišuji, jestli je tam jednička, dvojka nebo trojka. Prostě to teď takhle vyšlo. Určitě bych mu chtěl popřát do života jen to nejlepší a aby mě tady jednou vystřídal a bavil lidi.

Děkuji za rozhovor!

Související články