HC Energie Karlovy Vary

O první body v baráži se energetici pokusí na jihu Čech

Energii se úvodní barážová bitva nevydařila a nyní se potřebuje vrátit zpátky do hry na ledě Českých Budějovic. Tamní Motor přivítá právě Karlovarské v pátečním duelu od 17:30. Dokáží Karlovy Vary zastavit rozjeté České Budějovice?
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Budějovický sen pokračuje

Když se ve spojení s hokejem zmíní jihočeský Motor, vybaví se většině fanoušci. České Budějovice se mohou pyšnit nejvyšší návštěvností v základní části WSM ligy, průměrně se na hokej přišlo podívat 5501 diváků. Není tedy divu, že se Motoru podařilo v domácím prostředí vyhrát nejvícekrát ze všech celků první ligy a získal 63 bodů. Základní část zakončili Jihočeši se 111 body a s nejvíce vstřelenými góly v oslabení. Do baráže vstoupila Stavjaňova družina skvěle, hned na úvod si připsala vítězství, když udolala pardubické Dynamo 2:1. Nyní je čeká druhý klub hájící extraligovou příslušnost - Karlovy Vary. Jak si budou Budějovičtí počínat?

Mladá krev i zkušenosti

Motor zatím nedrhne. Jihočeši proletěli play-off WSM ligy bez výrazných problémů, když během vyřazovací části ztratili pouze jedno utkání (2. semifinále se Slavií). Vítěze první ligy táhl skvělými výkony teprve devatenáctiletý Petr Kváča, jenž měl v devíti odehraných soubojů play-off úspěšnost zákroků obdivuhodných 94.33 %. V prvním barážovém utkání si vedl rovněž skvěle, vždyť za svá záda pustil jen jeden puk a Pardubice zastavil třiceti sedmi úspěšnými zásahy. V poli je třeba zmínit jméno Miloslava Čermáka. Budějovický forvard získal v bojích o postup do baráže deset kanadských bodů (5+5) a ovládl tak klubové bodování. Mezi beky byl vidět zkušený Filip Novák Kapitán Motoru získal nasbíral sedm asistencí a stal se nejlepším nahrávačem týmového bodování. V baráži si Novák již stihl připsat bod za asistenci. Pomohou tato jména uspět proti Energii nebo se budou radovat hosté z lázeňského města?

Související články