HC Energie Karlovy Vary

Od začátku měli hosté navrch, mrzí Davida Hrušku

Exslávista David Hruška (na fotografii) proti svému bývalému týmu nastoupil v této sezoně podruhé a stejně jak v první čtvrtině soutěže i dnes vsítil branku. Zdá se, že se mu proti bývalému zaměstnavateli střelecky daří. „Já bych ani neřekl, že se mi proti Slavii střelecky daří. Prostě mi to tam spadlo. Ten gól byl však bohužel houby platný,“ litoval karlovarský kanonýr, kterého jsme ihned po zápase vyzpovídali.
Po dnešním zápase se může David v tabulce kanadského bodování se svými šestnácti body za devět branek a šest asistencí posunout až na šestou příčku. Jenže v Karlových Varech je pouze na hostování. Nemrzí ho o to víc, že bude muset koncem roku opustit extraligu? „Tohle určitě ne. Já jsem již prohlásil, že se po prvenství v tomto směru nějak nepídím. Tabulku střelců jsem již dvakrát vyhrál, takže teď už to nějak nesleduji. Pokud mi tam ty branky padají, tak je to určitě hezké, ale nebudu tu celou sezonu, takže nad tím tolik nepřemýšlím,“ vysvětluje.

První branka padla dvacet osm sekund po úvodním vhazování. Další přidali Pražané deset minut později. Energetici dokázali vyrovnat, ale ne na dlouho. Kde byl hlavní zlom utkání? „Myslím si, že hlavním zlomem zápasu byl ten začátek, kdy jsme dostali dva zbytečné góly, které jsme sice vyrovnali, ale brzy jsme dostali třetí branku a to už se do konce zápasu těžko otáčí. Sice jsme tam nějaké šance měli, ale podle mého měli hosté od začátku navrch.“

Pražská Slavia se letos hodně trápí. Před dnešním utkáním s dvaadvaceti body osidlovala dvanáctou příčku a na svého dnešního soupeře ztrácela osm bodů. Přes to všechno byla dnes energetikům více než vyrovnaným soupeřem. „Podle mě se sice trápí, ale ty zápasy vůbec neodehráli špatně. Pokaždé prohráli o gól nebo o dva a my jsme počítali s tím, že budou hodně bránit. Dnes se to potvrdilo, a přesto, že jsme si to před zápasem připomněli, udělali jsme spoustu zbytečných chyb, což by se nám vůbec nemělo stávat. Rozhodně jsme dnes zaslouženě prohráli,“ tvrdí Hruška se skloněnou hlavou.

Na druhou stránku se sice energetikům doma příliš nedařilo, ale v posledních kolech to patřičně napravili a srovnali krok s venkovními utkáními. Nemrzí je, že se jim dnes nepodařilo znovu vyhrát před domácím hledištěm? „Každá porážka mrzí, což je jasné. Bohužel jsme ten zápas dnes prohráli. Před námi je nyní přestávka, tak se musíme dát do kupy a uvidíme, jak to půjde potom,“ uzavřel rozhovor posmutnělý střelec.

Související články