HC Energie Karlovy Vary

Pat Mullane: Těším se na první zápas

Pat Mullane je novou akvizicí hokejistů HC Energie. Zatím na měsíc. Na tuto dobu dostal profesionální smlouvu s následnou půlroční opcí. Doslova zkouška ohněm jej čeká v neděli, kdy si v dresu Energie odbyde svou premiéru proti Kometě Brno. Trenéři jej zařadili do formace s Václavem Skuhravým a Vojtěchem Tomečkem.

Pate, na angažmá v této sezoně jste čekal dlouho. Jak jste prožíval tu dobu nejistoty?
Nebylo to ideální, ale konečně jsem tady a můžu se zase soustředit jen na hokej a výhry svého týmu. Věřím, že našemu celku pomohu a podaří se nám bodovat ve více zápasech. Nikomu se nechce hrát na poslední příčce.

Co bude po té měsíční době?
Nejsem si jistý. Jsem poprvé v českém týmu a netuším, co se stane. Možná tu zůstanu, anebo půjdu někam jinam. Uvidíme, jak vše nakonec dopadne.

Čeká vás první zápas v české extralize. Jaká máte od toho očekávání navíc, když tým Energie nastoupí proti nejsilnějšímu týmu celé soutěže?
Na první zápas se moc těším. Bude to moje premiéra v soutěži, a to hned na domácí půdě s Brnem. Je to jeden z nejlepších týmů v celé soutěži a jsem natěšený, jak to celé dopadne.

Se kterými hráči budete nastupovat ve formaci?
Právě teď hraji s Vojtou Tomečkem a Vencou Skuhravým. Trenéři mě k nim zařadili. Jak to bude dál, nevím. Uvidíme a těším se.