HC Energie Karlovy Vary

Program nabité letní přípravy energetiků

Po nepopulární suché přípravě zpestřené cyklistickým soustředěním na Šumavě čeká na energetiky první blok přípravných zápasů pro nadcházející hokejovou sezonu. Hokejisté si mimo klasických přátelských utkání pro dopilování strategií zahrají i Tipsport Cup, kde je čekají hned tři atraktivní regionální derby. Dalším velkým lákadlem je i turnaj O pohár prezidenta Baškirkostánu. Hokejisté Energie budou v Rusku hájit své barvy proti takovému hokejovému gigantovi jako je například ruský velkoklub Ufa. Programy i rozpisy turnajů naleznete uvnitř článku.

Přátelská střetnutí

Tréninkový stereotyp jako první naruší přátelské utkání. Energetici absolvují tři tyto zatěžkávací zkoušky, první sehrají 5. srpna na ledě Kladna. Po Tipsport Cupu naopak do Varů zavítají ústečtí Lvi (26. srpna) a po návratu z ruského turnaje čeká Stavjaňovy svěřence už jen generálka na extraligu, opět s kladenským Geusem.

Stálice jménem Tipsport Cup

Velkou oblibu mezi týmy i fanoušky si vypracoval známý hokejový turnaj v letní pauze - Tipsport Hockey Cup. Energetici mají v tomto turnaji kolísavé výsledky. V předchozích ročnících jim například těsně utekl triumf prohrou s Pardubicemi ve finále. Nebo porážka od Znojma, která Energii uzavřela cestu do finálového souboje. Loňský ročník byl pro energetiky vůbec nejhorší, když o jejich nepostupu ze skupiny rozhodla jediná porážka s ústeckými Lvy.

Jak již bylo naznačeno, hned základní skupina poháru přinese mnoho emocí a vypjatých zápasů. Hokejisté Energie se postupně utkají s Litvínovem (10. srpna) na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky. Poté zavítají do KV Areny chomutovští borci (17. srpna) a dva dny na to zase odcestují Karlovaráci do pražské metropole urvat body z ledu místní Slavie (19. srpna). Základní skupinu ukončí energetici ve velkém, když do KV Areny zavítá Martin Straka se svojí plzeňskou družinou (24.8.).

Ze všech čtyř skupin postupuje vždy nejlépe umístěný s nejvyšším počtem bodů. Při bodové shodě se počítá vzájemný zápas. Semifinále je na programu 31. srpna a 1. září a v případě účasti by Energie narazila na nejlepší celek skupiny D (Vítkovice, Zlín, Třinec, Brno, Olomouc). Finálové střetnutí se pak odehraje 10. září.

Zpestření v ruských vodách

Jak již tomu bývá, vypilovat svojí strategii a techniku mají možnou hokejisté Energie i proti zahraničním celkům. V letošní přípravě si zahrají na ruském turnaji O pohár prezidenta Baškirkostánu. V Rusku má turnaj velké jméno a pro energetiky je pozvání na něj velká čest.

A prověrka před sezonou to bude skutečně důkladná, české zástupce ve třech dnech čekají tři těžké zápasy. Postupně se utkají s Traktorem Čeljabinsk (loni 4. místo v divizi Charlamov, celkově 15. v KHL), Chanty-Mansijskem (loni vítěz Vyššaje ligy a postup do KHL) a třetí celek loňské KHL Salavat Julejev Ufa je čeká v samém závěru.

Rozpis

Kompletní rozpis všech přípravných utkání karlovarské Energie naleznete zde: Přípravná utkání.