HC Energie Karlovy Vary

Reprezentační kouč kvitoval konání Vemex Cupu

Kromě juniorky Energie a Petrohradu se skončeného mládežnického turnaje v KV Areně zúčastnil i český reprezentační tým do 19 let. Pro mladíky, kteří už pomalu bojují o své místo v sestavě pro MS do 20 let 2013, byly zápasy proti fyzicky zdatnějším soupeřům cennou zkušeností. „Bylo to o něčem jiném, než když hrajeme se svojí věkovou kategorií. Jsme rádi, že se turnaj uskutečnil,“ uvedl trenér národního týmu Jiří Juřík.

Trenér českého výběru Jiří Juřík mohl být po turnaji spokojený. Jeho svěřenci kromě dvou duelů, které se počítaly do tabulky turnaje, odehráli ještě jeden přípravný zápas s Petrohradem před začátkem samotného Vemex Cupu.

„Jsme byli velice rádi, že se celý turnaj vůbec uskutečnil. Pro naši věkovou kategorii totiž vypadl jeden reprezentační turnaj, a vůbec jsme tedy hrát nemuseli. Díky ochotě a iniciativě karlovarských činovníků se podařilo Vemex Cup uspořádat,“ začal se kouč Juřík ohlížet za turnajem.

Pro reprezentační U19 byl turnaj zajímavou zkušeností. Jejich soupeři z Karlových Varů i Petrohradu totiž byli omezeni věkovou hranicí 22 let. „Pro naše kluky to bylo o něčem jiném než hrát se svojí věkovou kategorií. Oba naši soupeři byli fyzicky více vyzrálí nežli my,“ pokračoval bývalý kouč extraligového Třince.

Ačkoli ve finále turnaje reprezentace podlehla Petrohradu poměrně jasně, ve středečním přátelském utkání svého soupeře přehrála 4:2. „Pokud bych se měl podívat na všechna tři utkání, tak nejlépe nám vyšlo to první s Petrohradem, které se do samotného turnaje ještě nepočítalo. Kluci měli ze soupeře veliké obavy. I proto možná odehráli utkání na hraně svých možností. Dodržovali všechno, co jsme po nich chtěli,“ přidal Juřík.

Zápas s Energií byl do poslední minuty vyrovnaný a rozhodovalo štěstí. Poslední střetnutí opět s Petrohradem nedopadlo pro český výběr dobře. Nakonec odešel z ledu poražený poměrem 2:7. „Všechny naše nedostatky se ukázaly ve své nahotě. Jak silová připravenost, tak i třeba razance střel od modré čáry. Co se týče práce do budoucna, tak je jí více než dost,“ popsal Jiří Juřík nedostatky svého týmu.

Program týmu U19 pro rok 2011 karlovarským turnajem skončil. „Sejdeme se opět až v únoru, kdy se bude tvořit nově se rodící dvacítka, kam větší část kluků postoupí. Na programu je turnaj ve Švýcarsku,“ trenér reprezentace.