HC Energie Karlovy Vary

Roman Vlach: Musíme zápas hodit za hlavu

Do konce základní části už zbývá odehrát poslední kolo. Je jisté, že Energie ani letos neokusí atmosféru předkola play-off. Přesto nelze hodnotit sezonu jako nepovedenou. Určitě však nebudou energetici vzpomínat v dobrém na hlavní město. Po deseti brankách obdržených v zápase na Spartě dnes inkasovali svěřenci trenéra Mlejnka gólů devět. Těšit ho může snad je fakt, že to nebylo s nulou. Hned dvě branky Energie vstřelil Roman Vlach (na snímku), třetí gól pak ve třetí třetině přidal Stanislav Balán.

Romane, prohráli jste 9:3, dá se vůbec zápas nějak hodnotit?
K zápasu jsme přistoupili špatně, nebál bych se říct až katastrofálně. Sice již v uvozovkách nemáme o co hrát. S takovými výkony by ale nemuselo dopadnout dobře ani play-out. Musíme se ihned vrátit k poctivé hře dozadu, která nás tuto sezonu zdobila.

Lze v dnešním výkonu najít nějaká pozitiva?
Určitě ne. Dnešní zápas musíme, jak jsem již říkal, hodit za hlavu a v pátek bezpodmínečně porazit na domácím ledě Brno.

Slavia rozhodla v úvodní třetině, zaskočila vás něčím?
Věděli jsme, že nás tady nečeká nic lehkého. Slavia hraje o vše a bylo logicky jasné, že po nás půjde od prvního střídání. Přesto jsme dostali rychlé tři branky po hrubých chybách a v podstatě bylo po zápase.

Chyby v obraně jistě pramenily i z únavy. Do zápasu jste nastoupili pouze s pěti obránci...
Bohužel se ke zraněnému Jirkovi Drtinovi přidal i Honza Dresler. Kluci ale věděli co je čeká a klobouk dolů před tím, že vydrželi celý zápas. Co se týká obdržených branek, tak jsme dělali chyby my všichni, tedy i útočníci. Obráncům však tahle nelichotivá situace určitě nepomohla.

Už jste někdy podobnou situaci zažil?
Určitě nezažil, opravdu ne. Na pět beků jsem hrál vůbec poprvé a doufám, že naposled. Současné tempo extraligy je vysoké a nedá se s takovýmto počtem obránců obstát, což se dneska jen potvrdilo.

Slavia hrála o vše, na vás čeká play out. Jak těžké bylo najít motivaci?
Motivace se nám hledá opravdu těžko, protože jsme chtěli být v předkole play-off a do poslední chvíle věřili, že ho vybojujeme. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že náš dnešní výkon byl hrozný a já osobně se za něj stydím. Branky jsme obdržely z předbrankového prostoru, což se prostě nesmí stávat. Musíme se rychle poučit a v pátek podat proti Kometě úplně jiný výkon a ukázat fanouškům, že stále umíme hrát hokej.

Děkuji za rozhovor.

Související články