HC Energie Karlovy Vary

Rudolf Pejchar novou posilou Energie!!!

K a r l o v y  V a r y - Velké překvapení nachystalo vedení Energie svým fanouškům během pondělního odpoledne. Po dvou a půl letech se do lázeňského města vrací někdejší velká opora Rudolf Pejchar. Nejlepší gólman československé ligy v sezóně 1991/92, kdy přivedl Plzeň k největšímu úspěchu od konce padesátých let, odvedl během tří sezón v letech 1997-2000 velmi cenné služby také Karlových Varům. Nyní ho vedení v těžké brankářské situaci povolává do zbroje znovu. Přichází na hostování do 31. ledna 2003 z Ústí nad Labem výměnou za Marcela Kučeru. "Chceme Marcelovi pomoci, ocitl se nyní v těžké situaci. Věřím, že mu pobyt mimo Vary pomůže k návratu formy a je možné, že se sem na konci ledna zase vrátí," uvedl generální manažer klubu Miroslav Vaněk. Za Energii může nadále chytat i gólman Chomutova Kamil Jarina, jenž má v Karlových Varech střídavý start
Rudolf Pejchar se narodil 23. března 1968 v Plzni. V místní Škodě prošel všemi mládežnickými kategoriemi. První šanci zahrát si mezi muži dostal v sezóně 1986/87 v tehdy prvoligovém Vimperku, kde zrovna pomalu končil svojí aktivní kariéru například současný generální manažer Českých Budějovic Jaroslav Pařízek. Sezóny 19987/88 a 1988/89 strávil na vojně v Dukle Jihlava. Většinu času však působil pouze v jihlavském béčku, které své zápasy hrálo v Písku. Za áčko Dukly odehrál pouhých pět zápasů. Roli jedničky totiž neochvějně plnil Oldřich Svoboda.

Po návratu z Dukly dělal Pejchar v Plzni náhradníka Václavu Fürbacherovi, jenž pak rovněž působil v Karlových Varech. Dva zápasy za Plzeň odehrál v té době i současný trenér karlovarských brankářů Pavel Kněžický. Od následující sezóny 1990/91 pak vykonával v Plzni roli brankářské jedničky. Na vrcholu slávy se ocitl již v příští sezóně 1991/92. To dotáhl Škodu Plzeň s bezejmenným mužstvem k vítězství v základní části soutěže a do finále play-off československé ligy. Tam Škodovka po boji podlehla Trenčínu, přesto to pro ní byl největší úspěch od konce padesátých let.

V Plzni hrál až do konce sezóny 1995/96. Tehdy v play-off vyhořel proti Slavii, když ve dvou zápasech pustil 11 gólů a měl průměr 7,41 inkasovaných branek na zápas. Pak ho na postu jedničky vystřídal Michal Mařík a Pejchar zamířil na Slavii, kde odehrál jednu sezónu a zahájil přípravu na další. Na začátku sezóny 1997/98 se zranil a Slavia povolala z Olomouce Ladislava Blažka. Blažek se rozchytal, Pejchara do branky nepustil a ten se stěhoval do Karlových Varů. Ve Slavii v této sezóně odchytal pouhou jednu třetinu. V premiérové sezóně Karlových Varů se pravidelně střídal v brance s

Robertem Horynou a na devět zápasů vypomohl také brněnské Kometě v 1. lize. Následující dvě sezóny byl jasnou jedničkou Becherovky a patřil k největším oporám mužstva. Pak dvě sezóny působil v německé druhé bundeslize, kde hrál za Heillbronner EC. Před letošní sezónou vše nasvědčovalo tomu, že se přesune do Skandinávie, kde o něj měl zájem jeden švédský prvoligový klub, ovšem z angažmá nakonec sešlo a Pejchar podepsal smlouvu s prvoligovým Ústím nad Labem. Odtud si ho generální manažer Miroslav Vaněk vytáhl zpět do Karlových Varů.