HC Energie Karlovy Vary

Rytíři přijíždí. Potvrdí Energie vzestup?

Nečekané a příjemné vítězství na východě posunulo karlovarské hokejisty opět na dohled dalším celkům z konce tabulky. Zlepšené sebevědomí nyní potřebují zužitkovat proti Kladnu, které v KV Areně hostí v pátek od 18 hodin. V ideálním případě můžou energetici opustit poslední příčku. Přijďte jim svými hlasivkami pomoci i vy!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Trenér Kýhos o utkání

Zřejmě dvě důležité změny se odehrají v sestavě karlovarské Energie před utkáním s Kladnem. Do sestavy by se mohl vrátit Travis Gawryletz, jenž se už zotavil po zranění v Českých Budějovicích. Otazník visí nad startem Františka Skladaného.

Karlovarské mužstvo ztrácí na desátý celek deset bodů. „To pro nás prioritou není. My chceme vybojovat co nejvíce bodů, odlepit se z posledního místa a vybudovat si nějaký náskok na poslední tým tabulky,“ říká na úvod trenér Vladimír Kýhos.

Rytíři z Kladna jsou stále potenciálním soupeřem Energie pro play-out. „To je sice pravda, ale nám je jedno, s kým budeme hrát. Důležité jsou momentálně body. Chceme porazit co nejvíce soupeřů,“ pokračuje karlovarský lodivod.

Body. To je jasný cíl. Ale jak je proti Kladnu získat? Jaký je to soupeř? Na to trenér okamžitě odpověděl. „Je to trochu jiný tým, než byl v minulosti. Má novou tvář. Byla to parta bojovníků, což je i nadále. Dokázali tým vhodně doplnit a své hře vtiskli i nějaký řád. Jak je vidět, tak jim to přináší ovoce. Letošní sezona je jiná, než byly ty předchozí,“ podotýká Kýhos.

V sestavě karlovarského týmu by se již měl objevit Travis Gawryletz. „Začal už s tréninkem, ale bude záležet na vyjádření lékařů, zda do sestavy naskočí. Uvidíme, jak se bude cítit. Deset dní nebyl v zápřahu, ale rádi bychom ho využili,“ přidává.

Pokud se Gawryletz v sestavě neobjeví, mohl by jeho místo zaujmout Martin Parýzek. „Zatím to není jisté. Uvidíme, jak se celá situace před utkáním vyvine,“ přiznává. V brance se podle všech předpokladů představí Dušan Salfický. „To je pravda. Chytal v posledních utkáních a v těch se nám dařilo. Není tedy důvod sestavu měnit,“ říká Kýhos.

Na předzápasových trénincích se objevuje i třetí gólman Marek Benda. „Jsme domluveni, že s námi začne pracovat. Jednak proto, aby brankaři nebyli v takovém zápřahu a měli možnost si trochu ulevit, ale také proto, aby si pomalu zvykal na extraligovou střelbu,“ dodal na závěr Kýhos.

Poslední kolo

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:3
(0:2, 2:0, 0:1) Branky a nahrávky: 30. Jánský (Buchtele, Kousal), 36. Starý (Kolář II, Koukal) - 9. Prošek (Dej), 15. Zaťovič (Gřegořek), 49. Dej (Mikeska, Gulaši).

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Žižka (Jakub Svoboda, Divíšek).

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize42 - 12 - 3 - 4 - 23 – 110:133 - 46 b
Průběžné umístění14. místo
Nejproduktivnější hráčLukáš Pech – 35 bodů (13+22)
Nejlepší střelecPetr Kumstát - 22 branek
Nejlepší nahrávačLukáš Pech – 22 asistencí
Nejlepší v +/-Lukáš Pech +13 bodů
Nejtrestanější hráčVáclav Skuhravý – 117 TM
BrankářiDušan Salfický 91.65 %, 2.9 g/z
Lukáš Mensator 89.46 %, 3.16 g/z
Úspěšnost přesilovek12.1 % (8. místo)
Úspěšnost oslabení85.4 % (12. místo)

Rytíři Kladno
Utkání v extralize42 – 17 - 2 - 4 - 19 - 102:116 - 29 b
Průběžné umístění9. místo
Nejproduktivnější hráčJaroslav Kalla – 29 bodů (14+15)
Nejlepší střelecJaroslav Kalla – 14 branek
Nejlepší nahrávačMarek Hovorka - 16 asistencí
Nejlepší v +/-Jan Piskáček +4 body
Nejtrestanější hráčMilan Toman - 52 TM
Brankáři Jan Chábera 93.10 %, 2.38 g/z
Lukáš Cikánek 90.61 %, 3.13 g/z
Úspěšnost přesilovek10.8 % (12. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení88.1 % (7. místo v extralize)

Vzajemné zápasy 2011/2012

04. kolo Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:3
17. kolo HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:1
30. kolo Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:1

Vzajemné zápasy 2010/2011

06. kolo HC Kladno - HC Energie Karlovy Vary 1:2
19. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Kladno 2:1
32. kolo HC Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:4pp
45. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Kladno 0:4

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Salfický - Gründling, Gulaši, Rohan, Gřegořek, Parýzek, Lučka, Mocek, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, Sýkora, Kotrla - Dej, Mikeska, Kuběna.

Rytíři Kladno: Chábera - Posmyk, J. Drtina, Kameš, Lepine, L. Procházka, David Růžička, od 21. navíc Pavlů - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Eberle, Dragoun, Hluchý.

Související články

Reportáž | pá 27.1.2012

Energetici vyválčili s Kladnem bod