HC Energie Karlovy Vary

Sezóna je dlouhá, nic nevzdáváme, burcuje Tomáš Harkabus

Karlovarští hokejisté potřetí v řadě vyšli naprázdno a to nejen bodově, ale i gólově. Nic na tom nezměnila ani akce Tomáše Harkabuse z osmadvacáté minuty, mladý útočník totiž ve velké šanci trefil pouze tyč olomoucké branky. Právě zmíněného forvarda jsme vyzpovídali v pozápasovém rozhovoru.
Tomáši, jak byste zhodnotil utkání?
První třetina byla vyrovnaná, šance byly na obou stranách. Ve druhé dvacetiminutovce jsme měli hodně vyloučených a to rozhodlo zápas. Ve třetí třetině už se jen dohrávalo bez šancí.

Co jste si říkali po první třetině, když jste dokázali držet čisté konto?
Řekli jsme si, že budeme pokračovat v tom, co hrajeme, dobře zezadu. Paradoxně jsme si říkali, že musíme hrát bez vyloučených, ale bohužel to bylo přesně naopak.

Čím to podle vás bylo, že bylo tolik vyloučených?
Nedokážu úplně říct. Měli jsme i trochu smůlu, bylo tam pár vyhozených puků. Nějaké oplácení. Těžko se k tomu něco říká.

Jak těžké bylo udržet nervy v takovém zápase?
Myslím si, že je to na každém z nás, jak se s tím vypořádá. Zápasy jsou samozřejmě vyhecované, emoce tam jsou.

V průběhu utkání jste trefil tyčku, jak byste popsal tu situaci?
Odrazil se ke mně puk, prokličkoval jsem až k bráně. Olomoucký gólman si na tu střelu ještě asi sáhl a od tyčky se to odrazilo ven.

Odehráli jste dvě minimálně vyrovnané třetiny. Co vám to může dát do dalších zápasů?
První třetina byla z naší strany dobrá, ale z té druhé se musíme poučit. To, co se tam dělo, vyloučení, to nesmíme předvádět v dalším průběhu sezóny. Nic jiného si z toho vzít nemůžeme.

Stejně jako Olomouc, tak i vás trápí přesilové hry. Co změnit, aby to tam začalo padat?
Na přesilovky se zaměřujeme na každém tréninku. Myslím si, že je nehrajeme špatně, možná ale chybí trochu více střelby. Časem se to musí prolomit, takovou smůlu nemůžeme mít celou sezonu. Když budeme víc střílet, tak to tam začne padat.

Jaká je vzhledem k průběhu sezóny atmosféra v kabině?

Jsme na tom špatně, ale nepadáme do nějaké deprese. Snažíme se pořád bojovat, v každém zápase chceme udělat body. Myslím si, že občas máme i smůlu, že na body nedosáhneme. Sezona je ale ještě dlouhá. Jedeme dál a nic nevzdáváme!

Související články

Preview k zápasu | so 29.10.2016

Energie míří na led Mory. Zopakuje úspěch?