Sledge hokejisté porazili Kolín i Budějovice a jsou v play-off!

S dobrou náladou se vrátili z výjezdu do Kolína a Budějovic karlovarští Žraloci. Předposlední kolo základní části mohlo hodně zamíchat kartami v ožehavém pásmu kolem čtvrtého místa. Díky výhře v Kolíně 3:1 ale Žraloci udělali rázný krok k postupu, který potvrdili o den později vítězstvím 4:3 nad Českými Budějovicemi. Na západě se mohou těšit na play-off, černý Petr v podobě pátého místa zbyl Praze.

SK Draci Kolín - SKV Sharks Karlovy Vary 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 12. Raul - 8. Hrbek, 30. Forgo, 40. J. Berger. Rozhodčí: Holerová, Špringl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Vývoj utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Hráno 10. prosince 2011 v Kolíně.

Kolín: Boček - Raul, Šafránek, Pabst, Bejvl, Dobruský, Hornich, Sládek, Němec.

Karlovy Vary: Bozděk - J. Berger, Forgo, Hrbek, Janko, Lindák, Očenášek, J. Švec, Čolič, Nejedlý.

V Kolíně bylo od počátku k vidění velmi kvalitní utkání se šancemi na obou stranách. Žraloci zvolili kvalitní obranu proti v plné síle nastupujícím Drakům, přesto se šance střídaly jedna za druhou a jako první se radovali hosté po dvakrát tečované střele Miroslav Hrbka.

Kolín se dočkal po několika dalších šancích bravurně zlikvidovaných Bozděkem v karlovarské brance. Po střele z kruhů do gólmanovy masky se k dorážce dostal Jiří Raul, a tak po první třetině vládl nerozhodný stav 1:1. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu. Hrálo se na horu dolu a do vedení šli opět Žraloci po střele Jiřího Forga. Tentokrát si však karlovarská obrana dala pozor a neinkasovala . Třetí třetina začala velkým kolínským náporem, který ale s přibývajícím časem začal upadat. Nervózní Draci se začali uchylovat i k nedovoleným zákrokům, které vyvrcholily ostrým krosčekem Šafránka na Nejedlého.

V přesilovce se ukázala převaha jednoho muže, když domácí obránci nechali Jiřího Bergera samotného dojet od modré mezi kruhy a kapitán Žraloků nezaváhal. Tři minuty před koncem zdramatizovalo závěr třetiny vyloučení Hrbka, které už ale zklamaným Drakům nepomohlo. Karlovarští zvládli nejdůležitější zápas základní části a tabulkovým skokem před svého soupeře se výrazně přiblížili play-off.

SKV Kings Č. Budějovice - SKV Sharks Karlovy Vary 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)

Branky: 6. Rumplík, 8. Klíma, 34. Rumplík - 11. Forgo, 14. Forgo, 34. Forgo, 34. J. Berger. Rozhodčí: . Vývoj utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4. Hráno 11. prosince 2011 v Písku.

Karlovy Vary: B. Mach (od. 8. Bozděk) - J. Berger, Forgo, Hrbek, Janko, Lindák, Očenášek, J. Švec, Čolič, Nejedlý.

České Budějovice: .

Souboj s posledními Českými Budějovicemi hostil zimní stadion v Písku a byl svědkem zápasu jiného ražení. Den po skvělém výkonu v Kolíně se Žraloci probudili až po sedmi minutách, to ale po dvou hrubých chybách prohrávali již 0:2. Jiří Rumplík a Zdeněk Klíma zadělali svými trefami na překvapení.

Trenér Berger zareagoval změnami oproti předzápasovým představám, stáhl obránce Nejedlého a v brance nahradil Macha Bozděk. Zásah do sestavy pomohl, ještě do konce první třetiny se Žralokům podařilo dvěma góly Jiřího Forga vyrovnat.

Druhá třetina nepřinesla žádnou závratnou podívanou, natož změnu skóre. Tajenku rozlouskl až bláznivý úvod třetí třetiny. Domácí se díky Jiřímu Rumplíkovi dostali opět do vedení, o které ale obratem přišli. Probuzený střelec Jiří Forgo znovu vyrovnal a za pouhých 14 sekund přidal vítěznou branku Jiří Berger. Žraloci si už náskok zaručující postup do vyřazovací fáze bez větších problémů pohlídali.

Výsledky 6. kola

Č. Budějovice - Praha 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)
Zlín - Pardubice 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Kolín - K. Vary 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Č. Budějovice - K. Vary 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)
Praha - Kolín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Studénka - Pardubice 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

7. Č. Budějovice  10  0 0 0 10  14:62    0

Zlín, Pardubice, Karlovy Vary a Kolín si kolo před koncem základní části zajistily postup do play-off.