HC Energie Karlovy Vary

Srážela nás vyloučení, hodnotí Tomáš Harkabus

Vlčí smečka nastoupila ve středu v podvečer k prvnímu mistrovskému utkání této sezóny. Start to byl opravdu ostrý, se soupeřem z Atlantu to neměli vůbec lehké. Jak hodnotí sám Tomáš Harkabus (v utkání 1+1), domácímu týmu chyběl pohyb, srážela ho také častá vyloučení.

Tomáši, jak byste zhodnotil první utkání letošní sezony?
Utkání se odvíjelo už od první třetiny, kde jsme hráli nějakých dvanáct nebo čtrnáct minut v oslabení a to nám ubralo hodně sil. Pak už se to s námi táhlo do druhé třetiny, kde jsme udělali několik individuálních chyb a darovali jsme Atlantu dva góly.

Třetí třetina ale byla z vaší strany už o něco lepší, v čem byla příčina konečného neúspěchu?
Ano, ve třetí třetině od nás přišlo určité zlepšení, ale i když jsme se hodně snažili, skóre z předešlých třetin už se nám podařit nedotáhlo, soupeř byl dnes v tomhle docela pozorný.

Jak jste říkal, dnes se hodně vylučovalo. Za to vás trenér moc nepochválil, že?
Nadšený rozhodně nebyl, to ale není nikdy žádný trenér, když se hraje téměř pořád v oslabení. Odvíjelo se to od toho, že jsme nevstoupili do zápasu vůbec dobře, nebruslili jsme. Také jsme hodně faulovali holí, což nás sráželo do kolen.

Věřili jste si před třetí třetinou na obrat při stále se zlepšujícím výkonu?
V tomhle si musí věřit každý tým, pokud chce hrát takovouto soutěž. V obrat jsme doufali, sice jsme měli dvougólové manko, ale jak mohli diváci vidět, tak jsme se o výsledek prali a nebyli jsme zase až tak daleko od úspěchu. Bohužel se ale už nepovedlo.

Jak jste spokojen se svými osobními výkony?
Za každý bod jsem určitě rád (dnes 1+1), to je jasné, ale také na sebe beru třetí gól, který jde jednoznačně na mou hruď. Je to veliká škoda, že jsme dnes nevyhráli, myslím, že jsme na to měli.

Co říkáte na dnešní diváckou návštěvu a atmosféru?
No, musím říct, že na první utkání jsem očekával o něco více fanoušků. Ale to nám vůbec nevadí, určitě jsme rádi, že vůbec přišli a doufáme, že budou chodit i v příštích zápasech, budeme jim za to vděční.

Když se ohlédneme ještě zpět za přípravou na sezonu, jak bys ji nyní s odstupem zhodnotil?
V letní přípravě jsme tvrdě makali jako každý rok, trvalo to přibližně kolem dvou měsíců. V předzávodním období bylo pár přátelských zápasů, kde jsme jen ladili herní věci. Myslím, že to proběhlo poměrně v pohodě, dařilo se nám to. Chtěli bychom to nyní převést do ligových utkání.

Zahráli jste si také na již tradičním Vemex Cupu. Co vám tento turnaj přinesl?
Je dobré, že jsme se už před sezonou utkali s týmy z MHL, taková konfrontace vždy pomůže. Přeci jen je česká extraliga trochu jiná soutěž než MHL, i když kvalitní celky tam také jsou. Tenhle turnaj nám určitě hodně pomohl, obzvláště utkání s Petrohradem, který patří mezi nejlepší mužstva v MHL.

Příští zápas hrajete už v pátek, opět doma. S čím do utkání půjdete?
Musíme se rozhodně ponaučit z našich chyb, nesmíme se nechat tolik vylučovat. Měli bychom se odrazit od třetí třetiny, která byla z našeho pohledu hodně slušná. Jdeme si pro tři body.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí!

Související články