HC Energie Karlovy Vary

Touha po otočení zápasu byla opět vidět, chválí mužstvo kouč Baďouček

Současný karlovarský trenér Václav Baďouček spojil velkou většinu své aktivní hokejové kariéry s plzeňským klubem. I proto bylo pro něj vítězství v západočeském derby o něco sladší než obvykle. Přispěl k tomu především odhodlaný výkon jeho svěřenců, kteří dokázali zabojovat i za nepříznivého stavu.
Při závěrečném hodnocení dramatického duelu nezapomněl asistent karlovarského trenéra Václav Baďouček uznat kvality soupeře a zároveň si pochvaloval možnost nasazení čtvrtého útoku: „Utkání probíhalo přesně tak, jak jsme předpokládali. Plzeň hrála první dvě třetiny dobře, výborně bruslila a byla agresivní. To nám dělalo velké problémy. Hodně nám pomohly dvě třetiny, ve kterých jsme mohli točit čtyři kompletní pětky. V závěrečné části nám ušetřené síly dopomohly k otočení zápasu. Musím mužstvu poděkovat především za to, že jeho touha po otáčení zápasů byla opět vidět.“

Na konci roku 2006 ztratili energetici utkání na Spartě, přestože po první třetině vedli o tři branky. Nepříjemné vzpomínky na dlouhá dvojnásobná oslabení se musely vybavit i v úterý, když Plzeň právě ve vylepšené početní výhodě srovnala na 1:1. „Ke Spartě jsme se po tom utkání už nevraceli. Řekli jsme si, že už je zápas odehraný a čeká nás další těžký soupeř. Bylo to samozřejmě těžké, ale ve třech se ty góly většinou dostávají. Mužstvo se i z tou nešťastnou porážkou na Spartě vypořádalo dobře a nebyl v tom žádný problém,“ prezentuje pozitivní přístup i k nepříjemným porážkám.

Určitá paralela s vystoupením na Spartě by se dala nalézt i v dalším průběhu. Energetici v závěru získali náskok o dva góly, tentokrát už ale soupeři šanci nedali. „Když už jsme si vypracovali dvoubrankové vedení, tak jsme samozřejmě chtěli vycházet více ze zajištěné obrany a chodit pouze do brejků a tlaků. Zápas to byl úplně jiný než na Spartě. Tam jsme vedli hodně rychle 3:0 a soupeř měl hodně času, aby se zápasem ještě něco udělal. Nakonec nás přehráli ve třetí třetině v přesilovkách. Průběh dnešního utkání byl úplně jiný,“ nepochyboval o zdárném závěru utkání.

Pokud některý hokejista nastupuje proti svému bývalému celku, obvykle motivuje své spoluhráče zajímavým příspěvkem do týmové pokladny. Nejinak to mu je i u trenérů. Zbytek realizačního týmu se už tedy může začít těšit... „Dohru to pro mě mít bude a pro kluky z týmu určitě také. Stejně jako Zdeněk vypsal něco proti Zlínu, tak jsme něco museli vypsat i my dnes. Zítra to dohrajeme,“ směje se při odpovědi na otázku týkající se tradičních prémií.


Václav Baďouček (vlevo) a jeho plzeňský kolega Černý na tiskové konferenci (foto: Michal Slavík)

Související články