Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Lidé nám hodně pomohli, děkuje Michal Dvořák fanouškům

Lidé nám hodně pomohli, děkuje Michal Dvořák fanouškům

03.01.2007 | Karel Psohlavec

V průběhu utkání se několikrát ocitnul s pukem na holi tváří v tvář plzeňskému brankáři Málkovi. Jenže ani jedna z jeho obrovských šancí v síti neskončila. Jednou úřadoval gólmanův beton, podruhé puk nešťastně poskočil a nakonec jeho dobře provedený blafák zastavila lamela uvnitř brankové konstrukce. Michal Dvořák v úterý proti svému bývalému týmu z Plzně opravdu příliš štěstí neměl. Nakonec se ale mohl přesto radovat z plného bodového zisku. O své dojmy z dramatického utkání se s námi podělil právě pravý křídelník druhé útočné formace Energie.

Karlovarští hokejisté vstoupili do utkání opět impozantně. V úvodu na nich nebyl znát nepovedený závěr z posledního duelu na Spartě a díky trefě Františka Skladaného se už ve 4. minutě dostali do vedení. Hosté z Plzně se ale z prvotního šoku brzy oklepali a v polovině utkání se již na jejich kontě vyjímaly dvě trefy. Rozhodující moment střetnutí vidí Michal Dvořák v nasazení tří formací do závěrečné části hry. Ušetřené síly z předchozích dvou dějství byly na ledě hodně znát. „Dali jsme rychlý gól a ten nás paradoxně trochu uspal. Pak jsme se trochu obtížně vraceli zpět do hry. Ve třetí třetině stáhl trenér hru na tři pětky, všechno se zlepšilo a smetli jsme je,“ vrací se stručně k průběhu zápasu, který musel nadchnout i nestranného hokejového fandu.

Plzeň vyrovnala v závěru první třetiny, kdy se jí naskytla možnost hrát celé dvě minuty v přesile o dva muže. Při stejné herní situaci přišli energetici o body na Spartě. Vzpomínky se musely zákonitě vybavit i nejzkušenějším hráčům. „Určitě není nic příjemného hrát dva zápasy po sobě tahle dvojminutové oslabení pět na tři. Zkoušeli jsme to ubránit. Nic příjemného to rozhodně nebylo,“ popisuje nepříjemné chvilky zápasu.

Přestože Energie po dvě třetiny marně dobývala plzeňskou svatyni, nakonec se i Michal Dvořák radoval ze zaslouženého bodového zisku. Předtím si ale na ledě protrpěl peklo. Tolik spálených šanci z hole jednoho hráče se často nevidí. Ve druhé třetině přistála na jeho hokejce ideální přihrávka z pravé strany od Skladaného, jenže Málkův beton byl neskutečně rychlý: „To chytil Málič parádně. Kdyby ho dneska neměli, tak si troufnu říct, že tady dostali desítku. Vrcholem Dvořákovi smůly byla situace ze třetí části. V oslabení ujel do brejku, bekhendový blafák zakončil přesně pod brankářovým betonem, ale přestože puk směřoval do branky, nakonec čáru kuriózním způsobem nepřešel. „Údajně rozhodčí říkal, že se to odrazilo od té lamely, která brání rychlým odrazům puků z branky. Jinak by to určitě prošlo až za čáru. Takže smolař,“ ještě stále nemůže uvěřit nástrahám brankové konstrukce.

Smutnit ale dlouho nemusel. Po půl minutě se totiž v obdobné situaci ocitl Lukáš Pech a přesnou ranou švihem překonal Málka počtvrté. Blízko brance byl olomoucký odchovanec ještě při plzeňské hře bez brankáře. S pukem na holi prchal hostující obraně, ale místo střely do opuštěné branky volil ještě přihrávku Františku Skladanému. Ke střelci dvou úterních branek se ale kotouč nedostal. „Tam jsem nahrával Ferymu na hattrick. Navíc mě tam ještě někdo předtím sekl do prstu, takže mně puk sjel a nedal jsem mu to dobře,“ lituje další promarněné šance. Hattrick hráče Karlových Varů fanoušci v extralize neviděli už více než pět let.

Až na závěrečné nepřístojnosti části plzeňských fandů se utkání odehrálo ve skvělé atmosféře, kterou karlovarský zimní stadion letos ještě asi nezažil. Podporu z hlediště si moc dobře uvědomovali i hráči na ledě. „Paráda, opravdu paráda. Lidi nám dnes hodně pomohli a moc jim za to děkujeme,“ uzavírá s díky fanouškům hodnocení atraktivního duelu jeden z největších bojovníků extraligy.


Michal Dvořák jako spořádaný hokejista bez pestrého účesu (foto: Michal Slavík)