HC Energie Karlovy Vary

Václav Baďouček: Rychlá branka nás utlumila

K a r l o v y  V a r y - Karlovarští hokejisté mají za sebou povedený konec roku 2005. Dokázali udolat Slavii, v posledních vteřinách získali všechny body v Českých Budějovicích a den před Silvestrem si bez větších potíží poradili i s posledním mužstvem tabulky ze Vsetína. I díky tomu budou do nového kalendářního roku vstupovat z devátého místa s prakticky žádnou ztrátou na postupové příčky. Celkem poklidné vítězství nad Vsetínem ale přeci jen určitou zátěž pro nervové soustavy hlavních aktérů přineslo. Důkazem budiž ohlasy trenérů Václava Baďoučka a vsetínské legendy Rostislava Vlacha.
Energetici vlétli do duelu s posledním celkem tabulky parádně. Hned v první minutě poslal kotouč za překvapeného Hoviho Pavel Selingr. Slavilo se v ochozech i na střídačce, asistent karlovarského trenéra Václav Baďouček ovšem nejásal. „Okamžitě po našem prvním gólu jsem měl pocit, že to bude špatné. Přestože jsme kluky připravovali, v hlavách pořád mají to, že se Vsetínu nedaří. A rychlá branka nás také trochu utlumila. V první třetině jsme vůbec nehráli to, co jsme chtěli. Málo jsme stříleli, chyběl nám i důraz. Naštěstí se nám ve druhé části podařilo zvýšit na 2:0 ve vlastním oslabení a přidat další gól v přesilovce pět na tři. V té době už byl zápas rozhodnutý. Zbytek utkání se už nesl spíše v silvestrovském duchu. Dnes jsme ale měli jediný cíl – získat tři body. To se nám podařilo splnit, takže spokojenost,“ shrnuje utkání bývalý vynikající obránce a držitel světového stříbra ze šampionátu dvacetiletých.

Přestože utkání Vsetínu nepřineslo bodový zisk nebyl hostující trenér Rostislav Vlach ve zcela pochmurné náladě. Všechny okolnosti hodnotí realisticky a dokáže najít i drobná pozitiva: “Zápas z naší strany určitě nebyl ideální. Kluci se ale určitě snažili. Bohužel máme nějakou marodku a několik hráčů základní sestavy tak nemohlo nastoupit. Na naše možnosti jsme dnes podali celkem slušný výkon. Rozhodovaly především začátky třetin, kdy jsme pokaždé inkasovali v první minutě. Výsledek se pak jen těžko dotahoval.

Otázky se pochopitelně dotkly i aktuální situace ve vsetínském klubu. „Včera přijel majitel z Ruska a dneska se mělo jednat s oddílovým manažerem panem Šteflem a asi i se starostou města. Pokud vím, tak nějaké výsledky jsou, a to celkem pozitivní. Definitivní stanovisko bude ale vyřčeno asi až prvního nebo druhého ledna. Celá situace by se poté měla stabilizovat,“ ochotně zodpovídá i nepříjemný dotaz.

Karlovarské hokejisty teď čekají krátké oslavy příchodu nového roku a hned 3. ledna klíčový duel s tabulkovým sousedem v Třinci. Na zimní stadion v Dolní Kamenné vyjedou energetici až 10. ledna v podkrušnohorském derby s Litvínovem.

Aktéři páteční tiskové konference. Karlovarský Václav Baďouček (vpravo) a Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetínské hokejové.

Související články