HC Energie Karlovy Vary

Vyšlo nám skoro vše, radoval se po zápase Ondřej Němec

Bezchybná defenziva, důslednost a štěstí v koncovce. Nejen tyto atributy splnili energetici v pátečním derby na jedničku, a tak ziskem tří bodů opravdu rázně ukončili sérii neúspěchů. Utrápený výkon odložil i Ondřej Němec, který se v zápase blýskl vstřelenou brankou a asistencí. "Dobře se nám odrážely puky a byli jsme téměř u všeho první," liboval si po utkání dobře naladěný reprezentační bek.
Domácí na indiány z Plzně doslova vlétli už v samém počátku zápasu a tlak si po jeho většinu i udržovali. Velkou roli na pátečním vítězství měl i Lukáš Sáblík, který musel několikrát v zápase předvést své umění. „Dnes to bylo přesně to utkání, které jsme potřebovali. Branky nám tam padaly a i puky se dobře odrážely a byli jsme všude první. Škoda jen, že nám takto nevyšla i ta předcházející utkání. Tam nám chyběl potřebný důraz a hráli jsme zcela nepochopitelně. Dnes nám ale vyšlo de facto vše, na co jsme sáhli. Bylo by fajn takto pokračovat i nadále a sbírat body,“ začal hodnocení povedeného utkání.

Jak již bylo řečeno, i námi vyzpovídaný obránce se v pátek zapsal na listinu střelců. A stalo se tak ve třetí třetině, když dovršil fanoušky v oblibě nazývaného „bura“. „Povedl se mi zachytit kotouč na modré čáře a byla to spíše taková střela, abych mohl vystřídat. Ale puk tam propadl, což bylo pro mě zvláštní a nevím, kam se v tu chvíli koukal brankář. Rozhodně šlo jeden z nejsnadněji vstřelených gólů, co jsem kdy dal.“

První velkou změnou v kádru Energie v průběhu sezony bylo hostování lotyšského Tribuncovse. Tento zkušený bek prošel švédskou ligou a zahrál si i na olympijských hrách. Klubu se povedlo zařídit všechny formality, a hráč si tak mohl jako své první představení vyzkoušet hned západočeské derby „Od doby, co je v týmu, s námi sehrál zatím jen jeden ranní trénink. Určitě se ještě začlení a bude přínosem pro tým. Rozhodně na něm jsou vidět zkušenosti, že hrál mezinárodní hokej a to je to nejdůležitější,“ okomentoval odchovanec vsetínského hokeje příchod nového spoluhráče.

Domácím se tak povedl start bloku tří domácích zápasů na jedničku. V příštích kolech je doma čeká brněnská Kometa a kladenský Geus. Po páteční výhře bude cíl pro obě utkání jediný, urvat nejvyšší možný počet bodů. „Bereme to všichni tak, že nás ty tři domácí zápasy můžou vrátit zpátky tam, kde chceme být. Pokud je vyhrajeme, tak se při troše štěstí vrátíme do klidnějších vod tabulky. Tedy tam, kde bychom chtěli být. Uděláme vše proto, abychom ty tři domácí zápasy vyhráli a získali body,“ zakončila své hodnocení stabilní opora karlovarských zadních řad Ondřej Němec.

Související články

Preview k zápasu | st 30.9.2009

Ostrý start domácí série: Derby s Plzní!