HC Energie Karlovy Vary

Ostrý start domácí série: Derby s Plzní!

V páteční podvečer bude v Tuhnicích rušno. Energetici ve své KV Areně hostí západočeského rivala z Plzně a kromě prestiže jim půjde především o prolomení série neúspěchů. Nebezpečný tým v čele s Martinem Strakou, trojicí Kanaďanů, navrátilcem z Ruska Vampolou a bývalým energetikem Hanzlíkem vstoupil do sezony podstatně lépe, i přesto má ale z posledních výsledků co napravovat. Utkání startuje v 18:10 a kromě našeho online přenosu jej můžete zhlédnout na kanálu ČT4.
Aktuálně: Na páteční západočeské derby s Plzní byly na internetovém portálu Ticketportal.cz vyprodány všechny dostupné vstupenky. Do volného prodeje budou uvolněny pouze nevyzvednuté vstupenky z rezervačního systému (odhadujeme přibližně 200 vstupenek).

Povedený experiment

Kromě Pardubic a jejich angažování Dominika Haška se v létě o pořádný rozruch v oblasti hráčských přestupů postarali i čerství semifinalisté z Plzně. Angažování tří kanadských hokejistů bylo počinem v českých podmínkách neobvyklým a mnohdy i zpochybňovaným. Po prvních deseti kolech si však vedení Západočechů může mnout ruce.

Útočník Mark Bomersback (5+5) dokázal své střelecké kvality již v přípravných utkáních a v současnosti mu patří druhá příčka v kanadském bodování klubu hned za Tomášem Vlasákem (4+8). Hned v závěsu se drží Tyler Scofield (6+2), zatím nejlepší střelec klubu. Třetím angažovaným cizincem byl Doug O’Brien (+7), který vyniká v pro obránce více směrodatné statistice +/-.

Plzni se ale vydařila i většina dalších nákupů a alespoň podle statistik se zde dobře uvedli třeba obránci Jan Benda, Jiří Hanzlík a brankář Pöpperle. Zřejmě největší radost pak plzeňským fans udělal návrat Petra Vampoly z ruské Ufy.

Jak si rivalové stojí

Do základní části vstoupili Plzeňští famózně a v prvních pěti kolech si tři body neodnesli pouze ze souboje se suverénními Vítkovicemi. V další pětici utkání už tak úspěšní nebyli a o větší bodový zisk je připravily především nezvládnuté samostatné nájezdy s Pardubicemi, Zlínem a Třincem.

Přesto přijíždí hosté do KV Areny v podstatně lepší výchozí pozici. Energii se totiž úvod sezony, ve které obhajuje mistrovský titul, vůbec nevyvedl a s Litvínovem se dělí o předposlední místo v tabulce. Po třech porážkách v řadě potřebuje konečně zabrat, zvlášť když ji čeká série tří zápasů na domácím ledě.

Poslední kolo

HC MOUNTFIELD - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Kůrka (Sailer), 27. Vak, 29. Mertl (Veselý), 55. Vak (Macháček) - 1. Dej (Skuhravý), 42. Mucha (Skuhravý), 60. Kumstát (Pletka, Mucha).

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 3:4 sn (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Černý - 14. O´Brien (Bomersback, Vlasák), 42. Vampola (Tvrdík, Scofield), 43. Kubica (Heřman) - 6. Martynek (Květoň, Seman), 15. Kohn (Růžička), 32. Kohn (Lojek, Polanský), rozhodující nájezd Polák

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize10 - 2 - 1 - 1 - 6 – 27:34 - 9 b
Průběžné umístění12. místo
Nejproduktivnější hráčVáclav Pletka - 9 bodů (2+7)
Nejlepší střelecMelenovský, Pech, Kumstát - 4 branky
Nejlepší nahrávačJaroslav Kristek, Václav Pletka - 7 asistencí
Nejlepší v +/-Ján Mucha, Václav Pletka +4 body
Nejtrestanější hráčVáclav Skuhravý - 46 TM
BrankářiLukáš Mensator 89.64 %, 3.53 g/z
Lukáš Sáblík 91.06 %, 3.01 g/z
Úspěšnost přesilovek9.8 %

HC Plzeň 1929
Utkání v extralize10 - 5 - 0 - 3 - 2 – 27:27 - 18 b
Průběžné umístění5. místo
Nejproduktivnější hráčTomáš Vlasák - 12 bodů (4+8)
Nejlepší střelecTyler Scofield – 6 branek
Nejlepší nahrávačTomáš Vlasák – 6 asistencí
Nejlepší v +/-Tomáš Vlasák +6 bodů
Nejtrestanější hráčMark Bomersback - 29 TM
BrankářiTomáš Pöpperle 90.57 %, 2.47 g/z
Pavel Francouz 89.92 %, 2.88 g/z
Úspěšnost přesilovek10.00 %

Vzájemné zápasy 2008/2009

4. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 0:3
17. kolo HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 2:4
30. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 2:1 sn
43. kolo HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 2:4

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Mucha, Brňák, Dobroň, Hájek, Němec, Prošek, Parýzek, Schmidt - Dej, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Hluchý - Kumstát, Pech, Pletka - Zucker, Haščák, Zaťovič.

HC Plzeň 1929: Francouz - O´Brien, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Mezei, Dobrovolný - Bomersback, Kracík, Vlasák - Scofield, Vampola, Tvrdík - Dvořák, Benda, Adamský - Kubica, Heřman, Matějovský, od 45. navíc Stránský.
Povede se energetikům vkročit do série s Plzní lépe, než-li to mu bylo loni?

Prodejní místa - využijte systém Ticketportal

Vstupenky na každé extraligové utkání HC Energie v KV Areně můžete zakoupit několika způsoby:
a) na serveru www.ticketportal.cz
b) na pobočkách společnosti Ticketportal po celé České republice
c) před utkáním na pokladnách KV Areny

Pobočky Ticketportalu v Karlových Varech a blízkém okolí

  • Infocentrum města Karlovy Vary - KV Arena
  • Infocentrum města Karlovy Vary - Lázně III
  • Infocentrum města Karlovy Vary - Dolní nádraží
  • Kino ČAS - třída TGM
  • INVIA.CZ (bývalý Kawex) - Zeyerova ulice
  • Krajská knihovna Karlovy Vary - Informační středisko - Závodní ulice
  • Český rybářský svaz Karlovy Vary - Třeboňská ulice

  • Sokolov: Městský dům kultury - nám. Budovatelů
  • Cheb: Turistické infocentrum - nám. Krále Jiřího z Poděbrad
  • Chodov: Infocentrum města Chodov - nám. Míru
Podrobnosti o prodejních místech v Karlových Varech i na dalších místech po celé České republice naleznete zde.

Informace pro hostující fanoušky

Pro fanoušky hostujícího týmu je vyhrazen sektor 104. Vstupenky do něj je standardně možné zakoupit stejně jako lístky do ostatních částí KV Areny.

Ceny vstupenek

Kategorie
Sektory
Cena
Kategorie I
109, 110, 111 a části sektorů 108 a 112
220,- Kč
Kategorie II
101, 102, 118 a části sektorů 103 a 117
170,- Kč
Kategorie III
107, 116 a části sektorů 103, 108, 112, 118
150,- Kč
Kategorie IV
105, 114, 115
130,- Kč

Slevový program na základní část

Sleva ze vstupného bude v rámci extraligové sezony 2009/2010 poskytována pouze na vstupenky na jednotlivé zápasy. Zakoupit zlevněné vstupenky bude možné pouze v den zápasu, a to na pokladnách v KV Areně. Vstup fanoušků se zlevněnými vstupenkami bude do interiéru KV Areny probíhat zvláštním vchodem (bude viditelně označeno).

Kategorie
Podmínka slevy
Výše slevy
Senioři nad 70 let
Nutno prokázat se občanským průkazem u pokladny i u vchodu
50 %
ZTP
Nutno prokázat se průkazem ZTP u pokladny i u vchodu
50 %
Děti do 130 cm
U vchodu bude umístěna ryska s vyměřením příslušné výšky
50 %
Vozíčkáři – ZTP-P a doprovod
Samostatné informace o přístupu a parkování níže
50 %

Vstup pro vozíčkáře

Držitelé průkazů ZTP/P (vozíčkáři) mohou využít na utkání pro sebe a doprovod zlevněného vstupného na bezbariérové tribuny ve 3. NP (plošiny v sektorech 105, 106, 114 a 115). Vozíčkář i jedna doprovázející osoba si musí zajistit vstupenku (vozíčkář v ceně 1/2 standardního vstupného, doprovod v ceně 1/2 standardního vstupného).

Parkování je pro držitele průkazu ZTP/P řešeno na standardně označených stáních na parkovištích pod velkou i malou arénou (nutné je předložení průkazu ZTP/P!). Pro přístup do hlediště prosím využijte výtah ve věži V3 (výtah do hlavní arény). Pro nákup vstupenek přímo na místě můžete využít běžné pokladny, ke kterým se nejlépe dostanete výtahem ve věži V4 (věž v malé aréně, výjezd výtahem do 3. NP a následně přes „náměstíčko“ k pokladnám nebo do velké arény).

Nejen vozíčkářům, ale i pro nákup standardních nezlevněných vstupenek, vřele doporučujeme jejich zakoupení a vytištění přímo z domova prostřednictvím serveru www.ticketportal.cz.

Pro uplatnění slevy a zajištění místa pro držitele průkazu ZTP/P a doprovod (jeden člověk) na bezbariérové plošině je nutné zakoupit vstupenku právě na tato místa. POZOR: Počet míst pro vozíčkáře je omezený, s rezervací a zakoupením svých míst proto neváhejte.

Parkování

Vedení KV Arény a HC Energie žádá fanoušky, aby v maximální možné míře využívali služeb MHD. Zatím dostupné parkovací kapacity nejsou schopny pojmout plnou kapacitu arény. Pro diváky bude opět vyčleněna polovina parkoviště u OC Varáda, což je asi 600 míst. Místa přímo pod arénou a v jejím okolí slouží pro organizátory, partnery a jednotlivá mužstva. Další místa přibudou až s otevřením bazénu.

Hokejové linky

Po každém hokejovém utkání odjíždí od KV Areny speciální hokejové linky po celých Karlových Varech.
Linka H1: KV Arena parkoviště – Západní, Tržnice, Nemocnice, Havlíčkova, Slavie, Národní, Gagarinova, Lidická, Východní, Blahoslavova, Prašná, Drahomíra, Sportovní, Garáže MHD.
Linka H2: KV Arena parkoviště – Sklářská, Chebská, Rozcestí u Koníčka, Keramická škola, Pivovar, Horní nádraží, Tržnice, Nemocnice, U Jara, Na Vyhlídce, Libušina, Lanovka Imperial.
Linka H3: KV Arena parkoviště – Okružní, Krátká, Školní, Stará Role.

Na linkách platí standardní tarif dopravce.

Související články