HC Energie Karlovy Vary

Atvars Tribuncovs: Česky umím jen dobrý den a dobré ráno, přesto jsme se domluvili

Po neúspěšném začátku extraligy, přivedla Energie do svých obraných řad novou posilu. Atvars Tribuncovs je lotyšský reprezentant se zkušenostmi z ruské KHL i olympijských her. Do derby s Plzní naskočil opravdu hodně narychlo. „Bylo to trošku náročné, protože jsem naposledy hrál na konci března,“ prozradil. Přesto jsme jej s mikrofonem zastihli na rotopedu.
Tribuncovs má zkušenosti z mnoha hokejových soutěží. Jeho kariéra je nabitá jak zahraničními týmy, tak reprezentačními zápasy. Jak hodnotí svá dosavadní působiště sám Atvars? „To je dlouhý příběh. Poslední tři sezony jsem hrál ve Švédsku, Rusku a v Finsku. Tohle je má premiéra v české extralize. Ligy to jsou téměř stejné. Nějaké rozdíly tam jsou, samozřejmě třeba v úrovni hokeje. Proto například dobří čeští hokejisté odchází hrát do Ruska. Ale jinak je to podobné."

Z jeho nabité kariéry je těžké vybrat nejlepší zážitek. Přesto ho dokázal najít. „Asi to byly olympijské hry. Podařilo se mi tam dokonce i vstřelit branku. Rád na to vzpomínám.“

Jeho posledním působištěm byla švédská Skeletea AIK, kde odehrál devatenáct utkání. Proč si na hostování vybral právě Karlovy Vary? „Poprvé mi volal můj agent a zeptal se, jestli nechci hrát v Brně. To jsem řekl, že do Brna nejdu. Asi za týden mi volal znovu a říkal, že o mě mají zájem Karlovy Vary. Na to už jsem kývnul. Karlovy Vary znám už od loňské sezony, kdy jednaly o angažmá v KHL v ruské lize. Angažmá zde by pro mě mohlo být dobrým krokem v budoucí kariéře v KHL.“

V posledních kolech měla Energie špatné výsledky. Psychicky na tom hráči nebyli nejlépe. Zaznamenal nováček v kabině nějaké náznaky trudomyslnosti? „Ne, v tom nebyl žádný problém. V kabině jsem se cítil dobře, kluci mě skvěle přivítali.“vyjasňuje Atvars. Přesto je to v kabině jediný cizinec, který nemluví česky nebo slovensky. Jak se s hráči a trenéry domlouvá? “Anglicky, česky, rusky, pomocí rukou. Prostě všemi možnými způsoby. Umím trošku polsky, a to je češtině trochu podobné. Něco odposlouchám, když se ostatní baví. Nejvíce spojujeme češtinu a ruštinu. Z českých slovíček umím například. Dobrý den, dobré ráno. Prostě vše jen co je dobré,“ usměje se na závěr.

Související články

Preview k zápasu | st 30.9.2009

Ostrý start domácí série: Derby s Plzní!