HC Energie Karlovy Vary

Vývoj série ovlivnily nájezdy a litvínovská marodka, shodli se trenéři

A je to tu zase. Karlovarská Energie porazila ve čtyřech utkáních čtvrtfinále play off Litvínov a po roce si opět zahraje o medaile. Cesta Západočechů do semifinále nebyla vůbec jednoduchá, první dvě utkání rozhodovaly dokonce až samostatné nájezdy. "Celou sérii jsme si prohráli doma. V penaltách jsme měli mečbol, ale dali jen břevno, zatímco góly dali hosté," litoval na tiskové konferenci po čtvrtém utkání Jaroslav Hübl starší. V článku přinášíme i karlovarský pohled ústy asistenta Mikuláše Antonika.
„Myslím si, že čtvrté utkání bylo podobné jako to třetí. Bojovali jsme a do vyrovnávací branky jsme byli možná i lepší než domácí. Vytvořili jsme si řadu šancí. Měli jsme utkání dovést do vítězného konce,“ posteskl si po utkání hostující trenér Jaroslav Hübl a pokračoval: „To se bohužel nestalo. Podle mého rozhodla druhá branka, kterou domácí z našeho pohledu vstřelili po zakázaném uvolnění. Ve třetí části jsme rychle za sebou dostali další dva góly a na zvrat už jsme neměli dost sil. Energie vyhrála zaslouženě.“

To Hüblův protějšek mohl hovořit podstatně uvolněněji. Již před setkání s novináři se v klubovém zázemí odehrály první oslavy postupu mezi nejlepší čtyřku. „Musím dát kolegovi Jardovi Hüblovi za pravdu. Důležitá byla branka na 2:2. Kdy se hostům podařilo udržet vedení déle, tak by to bylo pro nás velice těžké,“ vystihl klíčový moment kouč Mikuláš Antonik.

Čtvrtfinále ale nerozhodlo pouze sobotní utkání. „Celou sérii jsme prohráli doma. Sice jsme obě utkání prohrávali, ale podařilo se nám vyrovnat a v penaltovém rozstřelu jsme měli de facto mečbol, mohli jsme rozhodnout. Bohužel jsme dali jen břevno, zatímco góly dali hosté,“ uvedl litvínovský lodivod jeden z důvodů neúspěchu svého mužstva.

Tím druhým se ukázala absence klíčových hráčů Severočechů. „Nechci se na to vymlouvat. Do konce roku jsme žádné zraněné neměli. V lednu se nám to ale začalo sypat a všechno to byly klíčové postavy mužstva. V play off nám samozřejmě ti hráči chyběli, přesto jsme ale bojovali. Možná by se celá série odvíjela jinak, ale je to sport. Vary čtyřikrát vyhrály a zaslouženě postoupily,“ popsal celou sérii trenér Hübl.

V podobném duchu hovořil i karlovarský asistent. „Základ postupu jsme položili určitě v Litvínově. Vyhrát tam dvakrát za sebou bylo hrozně těžké a pomohlo nám k tomu i trochu štěstí. Je pravda, že bez Reichla, Viktora Hübla a dalších hráčů byl Litvínov slabší, ale my jsme měli také několik hráčů zraněných. Druhým faktorem se ukázaly přesilové hry, kterých bylo v sérii hodně. Nám se podařilo je lépe ubránit. Výsledek 4:0 vypadá jednoznačné, ale ani jedno z těch utkání jednoznačné nebylo,“ doplnil svého kolegu Mikuláš Antonik.

Do posledního utkání nenastoupil Petr Sailer. „Ve třetím zápase utrpěl menší svalové zranění. Není to ale nic vážného, v brzké době by se měl dát dohromady,“ uzavřel domácí kouč svůj projev pozitivní zprávou.

Jaroslav Hübl starší
Jaroslav Hübl st.

Mikuláš Antonik
Mikuláš Antonik

Související články

Ohlasy k zápasu | so 7.3.2009

Lukáš Pech: 4:0, to je splněný sen