HC Energie Karlovy Vary

Věřím, že to zvládneme, hlásí z kabiny Ondřej Němec

Den před startem semifinálové série vládla na tréninku karlovarských hokejistů bojovná nálada. Přestože ve hře byl i přijatelnější soupeř, žádný z hráčů si na konečný verdikt nestěžoval. Patrná byla naopak nedočkavost ostrého utkání po delší pauze. „Na zápasy se samozřejmě všichni moc těšíme. Je to úplně něco jiného než do nekonečna trénovat,“ popsal aktuální pocity v kabině obránce Ondřej Němec.
Nakonec na vás vyšla Sparta. Jak jste to přijali?
Jednoduše. Prostě jsme v semifinále a tam si soupeře vybírat nemůžeme. Spartu jsme už tak trochu čekali a podle toho se i připravovali. Myslím, že to dobře zvládneme.

Jméno soupeře bylo ale jisté až v pondělí. Stačil vám už trenér dát nějaké pokyny?
Během posledního týdne jsme se soustředili při tréninku na takové ty taktické věci, jako jsou přesilovky a oslabení. Právě proto, že jsme se to dozvěděli až v pondělí, měl trenér dost málo času. Dnes si pro nás připraví podklady a zítra po dopoledním rozbruslení nám dá dost informací na to, abychom Spartu zvládli. Všichni jí tady navíc dobře známe ze základní části. Víme, že mají strašně nebezpečné první dvě pětky. Ty si musíme pohlídat.

Co konkrétně by tedy na Spartu mohlo platit?
Když budeme hrát do těla hráčům, jako je Výborný, Broš, nebo Kratěna, tak jim hru hodně znepříjemníme. Tohle oni nemají moc rádi. Náš pohyb, bruslení a napadání by jim měl dělat veliké problémy.

Bude to zřejmě znamenat i hodně práce pro Lukáše Mensatora…
Od toho tu všichni jsme, abychom mu pomohli a aby té práce měl co nejméně. Jsem si jistý, že náš gólman je tak kvalitní, že většinu a rád bych řekl sto procent toho, co projde, chytí.

Tolik volna nepamatujeme, shodli se hráči

Po jedenácti dnech odpočinku znovu naskočí hokejisté karlovarské Energie do play off. Osud tomu chtěl, aby se svěřencům Josefa Palečka postavila do cesty silná Sparta. Nikdo z kádru Západočechů si však nestěžoval. „Mně osobně bylo jedno, koho dostaneme. Plzeň nebo Sparta. Na straně Pražanů je výhoda domácího ledu, ale pokud tam jednou vyhrajeme, tak se to celé může otočit v náš prospěch,“ přiznal Jaroslav Kristek.

Nálada v kabině je hodně bojovná, hráči se již pokračování vyřazovacích bojů nemohou dočkat. „Dlouho jsme nehráli. Na zápasy se samozřejmě všichni moc těšíme. Je to úplně něco jiného než do nekonečna trénovat,“ přidal se svému spoluhráči obránce Ondřej Němec.

Takové množství volných dnů bychom v dosavadním nabitém programu extraligy hledali marně. „Povídali jsme si o tom s Vencou Skuhravým. Během sezony jsme měli volno jen pár dní a teď, když přišlo play off, tak jenom odpočíváme. Týden před čtvrtfinále byla pauza, teď zase deset dní. Tolik volna najednou jsme neměli ani po konci minulé sezony než začala příprava,“ přidal svůj postřeh útočník Petr Kumstát.

Postupem do semifinále se karlovarské mužstvo uvolnilo, nervozita na hráčích patrná nebyla. „Před sezonou jsme měli za cíl čtvrtfinále. To se nám povedlo. Tím, že jsme šli dál, tak z nás všechno spadlo a teď už si to jenom užíváme,“ vysvětlil navrátilec do sestavy Kristek.

Související články

Ohlasy k zápasu | so 7.3.2009

Lukáš Pech: 4:0, to je splněný sen