HC Energie Karlovy Vary

Za šanci moc děkuji. Věřím, že to trenérům vrátím, slibuje Vojtěch Kloz

Po necelé dvouleté přestávce se znovu v sestavě karlovarské Energie objevil obránce Vojtěch Kloz. Naposledy oblékal dres s velikým písmenem „e“ v sezoně 2006-07, když nastupoval ve dvojici s Liborem Ustrnulem. Mezitím Vojtěch Kloz sbíral zkušenosti v první lize. Brázdil led haly Rondo v barvách Komety Brno. Rok nato získal angažmá u podkrušnohorského rivala v Chomutově.
V sobotu nastoupil ve čtvrtém zápase čtvrtfinálové série s Litvínovem. „Nervózní jsem před zápasem nebyl. Extraligu jsem sice nehrál, ale nastupoval jsem za přední celky první ligy, kde jsem hrál stabilně. Do utkání jsem šel rozehraný a na samotné utkání jsem se velice těšil,“ popsal Vojtěch Kloz své první dojmy ze čtvrtfinále play off O2 Extraligy.

Karlovarští trenéři, ale počítají se třiadvacetiletým obráncem i do semifinále. „Jsem moc rád, že jsem dostal takovouto příležitost. Pevně věřím, že důvěru kouči Palečkovi to budu moct vrátit,“ věří Kloz.

Syn bývalého vynikajícího obránce Karlových Varů Jiřího Kloze, už není žádným zelenáčem. Chomutov i Kometa Brno jsou top celky první ligy. „Šanci jsem dostal. Teď už bude záležet jenom na mně, jaké budu podávat výkony. Mám možnost zůstat v Karlových Varech, ale jak už jsem řekl, je to jenom na mně, jak se s tím poperu. Samozřejmě, že bych chtěl za Energii hrát i příští rok,“ přiznává zadák čtvrté obrany.

Dveře má Vojta do karlovarské kabiny otevřené. S největší pravděpodobností ukončí profesionální kariéru Josef Řezníček a ne všichni obránci mají podepsanou smlouvu na příští rok. „Pokud Pepa (Řezníček) skončí, tak to bude veliká ztráta. Jeho zkušenosti budou mužstvu velice chybět. Pokud se ale nakonec rozhodne, tak jak avizoval před sezonou, budu se snažit poprat o jeho místo. Nevím jestli se nám podaří Řízka (Řezníčka) nahradit, ale když budu mít tu možnost, tak proto udělám maximum,“ vyzdvihl Kloz kvality nestora extraligových obránců.

Extraliga a první liga má pořád k sobě trochu daleko. „Zase tak bych to neřekl. Play off v první lize nebo v extralize se hraje na krev. Nikde vám nikdo nic neodpustí. Moc rozdílů tam není,“ hodnotí Kloz obě soutěže.

V úterý ještě byl bek čtvrté formace v Brně, kde hrál Chomutov sedmé rozhodující utkání semifinále play off první ligy. Vojta, ale do utkání nenastoupil. „Bohužel jsem nebyl nominovaný. Nevím proč. Ale to by měl asi vysvětlit trenér Pešout,“ vrátil se Kloz ještě na okamžik do první ligy.

Je to možná trochu zarážející, ale ve čtvrtfinále extraligy si Vojta Kloz zahrál. V první lize šanci nastoupit do sedmého zápasu vyřazovacích bojů nedostal. „To nejsem jenom já, kdo to nechápe. Ale teď už je to jedno. Jsem ve Varech a věřím, že se nám povede to, co se nepovedlo Chomutovu,“ doplnil obránce téma první ligy.

Mateřským klubem jsou pro Vojtu Kloze stále Karlovy Vary. „Do Chomutova a předtím do Brna jsem byl jenom zapůjčen. Mám sice v Chomutově podepsanou smlouvu ještě na příští rok, ale ta je jenom na hostování. Po této sezoně bude záležet na vedení Energie, jestli mi nabídne smlouvu tady, a nebo jestli mě někam uvolní. Samozřejmě, že se chci poprat o místo v Energii,“ pokračoval.

V semifinále play off můžou Západočeši narazit na Slavii, Spartu nebo Plzeň. „Podle mého je jedno, s kým se utkáme. Pokud chceme postoupit dál, tak si nemůžeme vybírat. V semifinále už budou hrát ty opravdu nejlepší celky v soutěži,“ přiznal Kloz a dodal: „Pro mě je zatím velikým překvapením počínání Slavie, ale série ještě není u konce a postoupit stále ještě můžou.“

Související články

Ohlasy k zápasu | so 7.3.2009

Lukáš Pech: 4:0, to je splněný sen