HC Energie Karlovy Vary

Základní část uzavře souboj s Kadaní

Posledním soupeřem v základní části bude Kadaň. Energetikům se letos proti papírově slabšímu soupeři daří a v sobotu se pokusí o čtvrtou výhru s tímto soupeřem v sezoně. Karlovarští mají již první místo jisté, stejně jako Kadaň to poslední. Souboj prvního s posledním začne v 16:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos | Stories
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Sestava Kadaně z předešlého utkání

  • Pavlát – Ringler, Trefný, Kadeřávek, Blaha, Šefl, Hlaváček – Rezek, Rindoš, Kůs – Tůma, Havlíček, Chrpa – Müller, Hejcman, Krejčiřík – Chlán, Polák, Bláha

Žádné překvapení. Kadaň byla již před začátkem soutěže považována za jednoho z největších outsiderů. Momentálně jsou Trhači na poslední příčce, kde taky základní část a sezonu zakončí. Momentálně mají na kontě dvacet sedm bodů a dvanáctibodovou ztrátu na předposlední Benátky. Jen pro připomenutí, Kadaň z WSM ligy sestoupit nemůže z důvodu uzavření soutěže. Na venkovních kluzištích získali svěřenci Miroslava Buchala získali pouhých devět bodů. Kadaňští s Energií prohráli všechny tři dosavadní vzájemné zápasy, výsledky však nebyli tak jednoznačné, jak by se očekávalo. V uplynulém kole přetlačili Trhači ústecký Slovan 6:4. K vítězství v divoké přestřelce přispěl i Václav Rezek, jenž přišel právě z Karlových Varů. V brankovišti zářil s sedmadvaceti úspěšnými zásahy brankář Dominik Pavlát.

Sestřih z předešlého domácího souboje s Kadaní

Koho sledovat

Jaroslav Kůs

Jaroslav Kůs, který má zkušenosti i z působení v karlovarském dresu, je nejproduktivnějším hráčem Trhačů. Ačkoliv Kůs nezačínal v Kadani, na dobře známé místo se vrátil a rychle adaptoval. Ve třiceti šesti duelech nasbíral produktivní forvard deset branek a třináct gólových asistencí. Stejně bodů má na kontě i Darek Hejcman (8+15). V brankovišti dostávají prostor především chomutovští mladíci. Richard Běhula si připsal první dva starty v dospělém hokeji po kterých má 88,61% úspěšnost zákroků. V kadaňském mužstvu se s ohledem na nepříznivé výsledky daří Dominiku Pavlátovi, jenž má úspěšnost zásahů 90,44 %.

Statistické okénko

SK Trhači Kadaň
Úspěšnost přesilovek 13,7 % (12. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 79,2 % (14. místo v lize)
Tresty 699 TM (8. místo v lize)
Zblokované střely 365 (11. místo v lize)
Střely na branku 24,6 za zápas (14. místo v lize)
Úspěšnost střelby 8,2 % (14. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 45,8 % (13. místo v lize)
HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 17,69 % (6. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 91,98 % (1. místo v lize)
Tresty 530 TM (13. místo v lize)
Zblokované střely 345 (14. místo v lize)
Střely na branku 33,70 za zápas (1. místo v lize)
Úspěšnost střelby 9,4 % (6. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54,37 % (2. místo v lize)

Související články