HC Energie Karlovy Vary

Zkrotí energetici v prvním utkání na vlastním ledě silné Tygry z Liberce?

Po gólové přestřelce v prvním soutěžním zápase nové sezony na ledě Plzně čeká karlovarskou Energii první domácí zápas v letošním ročníku Tipsport extraligy. A nebude to utkání v žádném případě jednoduché, protože do KV Areny přijede soupeř, se kterým si Karlovarští v minulé sezoně neporadili ani jednou. Své útočiště zde najdou Bílí Tygři Liberec v čele s Petrem Nedvědem. A pozor! Pro toho, kdo si najde cestu do KV areny máme překvapení v podobě DVD, které mapuje uplynulou sezonu, a prvních 1500 fanoušků získá navíc ZDARMA i novou hokejovou ročenku HC Energie. Začínáme v 17:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Loňská sezona úspěšná

Co neplatí o Energii, to se může říct o Bílých Tygrech. Minulá sezona byla z jejich pohledu více než úspěšná. Po příchodu nového trenéra Jiřího Kalouse se mužstvo přes předkolo, čtvrtfinále, kde si poradilo se silnou Plzní, probojovalo až do semifinále. Tam už Tygři narazili na pozdějšího mistra z Pardubic.

Nové akvizice v liberecké sestavě

Jak už to v hokeji bývá, někdo se s mužstvem loučí, jiný zase vítá. Vyjímkou nebyla ani šatna hráčů z Podještědí. Tu po vydařené sezoně, kdy se Severočeši probojovali do semifinále, opustil několikanásobný reprezentant a hráč se zkušenostmi z NHL Milan Bartovič. S klubem se loučil i další reprezentat a to stálice Liberce Václav Nedorost. Za zmíňku ještě stojí odchod bývalého hráče karlovarské Energie Tomáše Haranta.
Fanoušci Liberce se však nemusí bát, že by snad jejich tým oslabil. Jako plnohodnotnou náhradu přivedlo vedení na sever Čech Miloslava Hořavu, který přišel z ruského Novokuzněcku. Z KHL, přesněji z Metallurgu Magnitogorsk přichází další útočník Jaroslav Kudrna. Z Českých Budějovic pak přestoupil expert na vhazování Tomáš Vak. A posily se hned v úvodním utkání Tipsport extraligy předvedly v nejlepším světle. Liberec přehrál Zlín v poměru 6:3 a do gólové listiny se zapsal Hořava s Kudrnou po jedné trefě a Tomáš Vak dokázal zamířit přesně dokonce dvakrát.

Poslední čtyři vzájemn souboje, čtyři vítězství Liberce

Svěřenci Antonína Stavjani se s Libercem letos ještě nestřetli. Naposledy se tak oba celky potkaly v minulé sezoně a vzájemná bilance jasné hovoří pro klub z Podještědí. "Já jsem sice u všech zápasů jako trenér nebyl, ale je pravdou že se nám proti nim vůbec nedařilo," poznamenal na úvod trenér Václav Baďouček.

Tygři si připsali čtyři vítězství a posbírali dvanáct bodů. "Je to hodně nepříznivá bilance. Máme jasný úkol a tím jsou tři body. Potřebujeme v domácím prostředí začít vítězstvím a doufám, že už si kluci z loňska v hlavě nic neponesou. Loni to byly i zápasy s Libercem, které kluci nezvládli," upozornil Václav Baďouček.

V Liberci před sezonou hodně posilovali. "Z KHL se vrátila dvojice Kudrna a Hořava. Oba to jsou velice kvalitní útočníci. Navíc se jim podařilo získat i Tomáše Vaka z Českých Budějovic. Když k tomu přidáme ještě velezkušeného Petra Nedvěda, tak je jasné, že hlavní síla Liberce bude především v útoku," dodal Václav Baďouček.

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Kokko, Parýzek, Sloboda, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Saarinen, Pech, Sailer - Hruška, Dej, Košťál - Cyganov, Melenovský, Zaťovič

Bílí Tygři Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Derner, Rýgl, Čakajík, Trončinský, Moravec, Holub - Hořava, Vak, Kudrna - Klimenta, Nedvěd, Podkonický - Dušek, Plodek, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček.

Související články