Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Zpověď: Martin Rýgl

Zpověď: Martin Rýgl

14.03.2017 | Kamila Ströerová

Martina Rýgla karlovarští fanoušci pamatují z krátkého angažmá v sezoně 2013/14, letos již v zeleném dresu odehrál podstatně více, a to navzdory zranění na konci základní části. Ani on neunikl naší zpovědi.

Kdy jste začal hrát hokej a jak jste se k němu dostal?
K hokeji jsem se dostal přibližně v pěti letech a začínal jsem v Liberci. Po mateřích školách se dělaly různé výběry na hokej a zároveň fotbal.

Co byste dělal, kdybyste se nestal hokejistou?
Čím jsem starší, tím nad více přemýšlím, co bych dělal. Už od mala jsem však měl v hlavě pouze hokej, který se stal mou prioritou. Jsem tudíž rád, že se mohu věnovat sportu, který mám tak rád.

Co vás na hokeji nejvíc baví?
Tak určitě (smích). Samozřejmě se jedná o vítězství. Jelikož se hokej hraje pro fanoušky. Raduji se s týmem, i když do zápasu nemohu zakročit kvůli nějakému zranění či z jiných důvodů. Radost z výher je nejkrásnější.

Kam povedou vaše cesty po skončení profesionální kariéry?
Velmi těžce se mi o tom přemýšlí. Měl jsem vždy slabost pro sport. Prozatím nedokážu zcela jasně určit, zda-li bych zůstal u hokeje nebo ho úplně opustil.

S kým si v kabině nejvíc rozumíte? Vedle koho sedíte v šatně?
Nyní vedle mne sedí Tonda Dušek, se kterým si hodně rozumím. Hokejově jsme spolu vyrůstali v Liberci. V kabině jsme skvělá parta a je zde plno super kluků.

Co obvykle děláte ve volném čase?
Hodně sportuji. Pokud je léto, tak se věnuji golfu či tenisu. Přes sezonu volím způsob nějaké relaxace jako je chození do kina nebo někam vyrazím na procházku.

Prozraďte jednu svou dobrou a špatnou vlastnost...
(Smích)... Občas jsem poměrně líný, tedy jen na nějaké věci. Dobrou vlastnost nedokážu určit, nechci hodnotit sám sebe, přenechal bych to raději někomu jinému (úsměv).

Jaké je vaše oblíbené jídlo a pití?
Čas od času nepohrdnu dobrým steakem, ale také mám rád těstoviny. Spíš jsem masový typ. Pokud je k obědu omáčka nebo knedlo zelo vepřo, tak to zapiji malým pivem, ale jinak piji neperlivou vodu.

Máte nějakou hokejovou přezdívku?
Říkají mi Rýgloš, je to odvozené od mého příjmení.

Čeho byste chtěl v životě dosáhnout, nejen v oblasti hokeje?
Přál bych si mít zdravou a spokojenou rodinu, to je nejdůležitější. Jak se život dál vyvine, to se nechám překvapit, například v té kariérní sféře.

Díky za rozhovor!