HC Energie Karlovy Vary

Zpověď: Milan Mikulík

Ke karlovarskému A-týmu se připojil během sezony a přišel z pražské Slavie. Ze čtyřiceti jedna zápasů v základní části dokázal sedmkrát rozvlnit síť soupeře. Představujeme vám Milana Mikulíka, který neunikl naší zpovědi.

Kdy jste začal hrát hokej a jak jste se k němu dostal?
Jéjé, to už je dávno (smích). Matně si vzpomínám, že mi bylo pět let. K hokeji mě přivedli rodiče. Svou pozici jsem si musel vybojovat, nikdy jsem nevynikal. Pílí jsem se protlačil až do A-týmu a pořád se to drží.

Co byste dělal, kdybyste se nestal hokejistou?
Musel bych více studovat, jelikož studium je důležité. Osobně by se mi líbilo být učitelem.

Kam povedou vaše cesty po skončení profesionální kariéry?
Už nejsem nejmladší, a tak nad tím začínám s manželkou uvažovat. Přiznám se, budu zřejmě spoléhat na nějaké kamarády a lidi, které znám v Ostravě, kteří mají nějaké firmy. Doufám, že mi dají možnost se něco naučit, jelikož jsem se celý život věnoval jen profesionální hokejové kariéře. Má hokejová životní dráha nebyla taková, abych se zabezpečil na několik desítek let dopředu. Práce se nebojím a budu pracovat, nijak se jí nevyhýbám. Mohu si vzít příklad z mých rodičů, kteří pracovali a měli se dobře. Při práci bych se věnoval trénování dětí. Věřím tomu, že mě to bude bavit a naplňovat.

Co vás na hokeji nejvíc baví?
Mám rád vypjaté zápasy, které jsou plné emocí a je o co hrát. Taková klání si musí člověk užívat, protože jich za život tolik není. Každého play-off, play-out i barážového utkání si cením. Bojuji za to, aby každý takový zápas dopadl dobře.

S kým sedíte v šatně? S kým si nejvíc rozumíte v kabině?
Máme poměrně malou kabinu. Mladí kluci jsou trochu jinde než jsem já (úsměv). V Karlových Varech to funguje pěkně. Nejčastěji sedím vedle Sígra a se Stloukym, takže se bavíme trochu více. U nás se baví každý s každým, nemáme nějaké rozdíly, to je super.

Co rád děláte ve volném čase?
Přes sezonu se hodně věnuji dětem. Obě holky hrají tenis, tudíž jezdíme na tréninky i po turnajích. Když je volno, tak si zalyžujeme nebo podnikneme nějaký výlet. Přes léto jsem s Honzou Výtiskem na motorkách na Harleyích (smích).

Prozraďte jednu svou dobrou a špatnou vlastnost...
Dokážu si vážit dobrých kamarádů a přátel. Jsem schopen pro ně udělat cokoli. I když zavolají o půlnoci nebo klidně později, tak se obětuji a budu se snažit jim pomoci. Za špatnou vlastnost považuji to, že jsem někdy, docela dost, urážlivý. Snadno se urazím (smích).

Jaké je vaše oblíbené jídlo a pití?
K pití si rád dám nějaký drink, nezáleží na tom, jestli je to pivo nebo víno. S manželkou si rádi dáme skleničku. Neodmítnu kuře s rýží. Člověk si na to zvykne během kariéry a nakonec se to stane jeho oblíbeným jídlem (smích).

Máte nějakou hokejovou přezdívku?
Už dlouho se mi říká Miky, ale tady ve Varech mi říkají Mikuldo.

Čeho byste chtěl v životě dosáhnout, nejen v oblasti hokeje?
V první řadě bych chtěl dobře vychovat své děti. Na to doma klademe velký důraz. Přejeme si, aby obě dcery vystudovaly, aby se dokázaly uživit. Chceme je pro svět připravit. To já má priorita.

Díky za rozhovor!