HC Energie Karlovy Vary

Zpověď: Radim Matuš

Další novou tváří sezony, kterou vám představíme v dalším díle našeho seriálu, je Radim Matuš. Rodák z Uherského Brodu odehrál v dresu sešívaných osm sezon, ovšem střídavě nastupoval u prvoligových týmů. Tento třiadvacetiletý útočník se již dokázal za Energii střelecky prosadit v přípravném zápase a rve se o místo v základní sestavě.

Kdy jste začal hrát hokej a jak jste se k němu dostal?
S hokejem jsem začal v Uherském Brodě okolo čtyř let, možná i dříve.

Co byste dělal, kdybyste se nestal hokejistou?
Nyní bych řekl, že bych zkusil nějaký jiný sport. Kromě hokeje mám také rád fotbal a tenis, možná bych se tedy angažoval tam. Přes léto hraji fotbal za Drslavice, což je taková malá vesnice u nás (úsměv).

Co vás na hokeji nejvíc baví?
Jednoznačně střílet góly, vymýšlet nejrůznější akce a samozřejmě vítězství. Vstřelit branku je nádherný pocit, někdy bych vám to přál zažít (úsměv).

Kam povedou vaše cesty po skončení profesionální kariéry?
Ještě jsem nad tím nepřemýšlel. Líbí se mi různé obchůdky se sýry nebo s vínem. Například v Itálii jsou takové malé obchůdky velmi časté, nebo na jižní Moravě. Líbilo by se mi, kdybych něco takového v budoucnu vlastnil (úsměv).

S kým si v kabině nejvíc rozumíte? S kým sedíte v šatně?
Sedím vedle Petra Šidlíka a Tomáše Dvořáka. Jsem pořád nováček, ale v kabině vládne perfektní atmosféra, všichni si rozumíme. Zatím jsem tam nenašel nikoho, s kým bych se bavil víc a s kým méně. Bavíme se mezi sebou všichni.

Co obvykle děláte ve volném čase?
Rád si zahraji tenis nebo právě fotbal, jak jsem už zmínil. S přítelkyní chodíme na procházky nebo odpočíváme.

Prozraďte jednu svojí dobrou a špatnou vlastnost..
Nejsem si jistý, jestli je to dobře nebo ne, ale neumím prohrávat. Vždy jsem příšerně naštvaný a snažím se z toho nějak vybít. Považuji to za dobrou i špatnou vlastnost, protože si myslím, že ve sportu je to vcelku dobré, když člověk dává do všeho maximum. V osobním životě to je potom trošku složitější. Za špatnou spíš považuji to, že neumím příliš říkat ne a jsem někdy příliš měkký (úsměv).

Jaké je vaše oblíbené jídlo a pití?
Asi nealkoholické, že? (smích). To je samozřejmě sranda. Rád se napiji vody, minerálky nebo Coca Coly s ledem. K jídlu nepohrdnu dobře propečeným steakem s bramborem nebo rybou. Když si chceme s přítelkyní udělat pohodový večer, tak si k večeři dáme právě rybu.

Máte nějakou hokejovou přezdívku?
Říkají mi Maty.

Čeho byste chtěl v životě dosáhnout, nejen v oblasti hokeje?
Chtěl bych mít alespoň dva potomky. Prožít krásný život ve zdraví (úsměv).

Díky za rozhovor!