HC Energie Karlovy Vary

Eden - třetí prohra v přípravě

P r a h a - Hráči HC Energie nedokázali navázat na první letošní přípravné střetnutí se Slavií a podlehli těsně 2:3. Přesto odehráli vyrovnanou partii, v průběhu první třetiny dokonce dvakrát vedli, když se prosadil Josef Řezníček a Jakub Kraus. Pražanům se však nakonec díky povedené závěrečné části podařilo utkání zvrátit. Předposlední přípravný zápas čeká Energii v pátek, kdy na domácím ledě přivítá HC Spartu Praha.
Příprava, přát., út 30.8.2005, Sazka Arena
Slavia
Karlovy Vary
3:2
1:2, 0:0, 2:0
Branky: 11. Sklenář (Hruška), 41. Hruška (Duda, Kolařík), 42. Vlasák (Havel) - 6. Řezníček (Němec O., Hurtaj), 18. Kraus (Vak). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 95. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Slavia: Franěk (30. Hronek) - Kolařík, Kadlec, Žižka, Horák, Drtina, Žabka, Charousek - Tomaica, Beránek, Havel - Sup, Vlasák, Duda - Dlouhý, Červenka, Hruška - Sklenář, Růžička V., Vondrka
Karlovy Vary: Čechmánek - Němec O., Řezníček, Polák, Duben, Ustrnul, Macholda, Mašek, Krajíček - Dvořák, Nedorost, Hurtaj - Pech, Vak, Kraus - Bednařík, Alinč, Procházka M., Košťál, Skuhravý, Kumstát

Komentář k utkání

Začátek zápasu patřil Energetikům. V druhé minutě prověřil pozornost domácího brankáře Fraňka z prostoru mezi kruhy Bednařík, Franěk jeho střelu ukryl mezi betony. O minutu později karlovarský Vak obkroužil Fraňkovu svatyni a snažil se jej překvapit opět střelou mezi betony. I s tímto pokusem si gólman domácích poradil. V páté minutě šla Slavia do čtyř, když obránce Horák zahákoval do sólového úniku jdoucího Milana Procházku. Energie potřebovala na využití přesilovky třináct vteřin. Hurtaj vyhrál buly, obránce Němec posunul puk na modrou, kde stál Josef Řezníček, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. První šance domácích přišla v minutě osmé. Duda se protáhl kolem západočeských obránců kolem pravého mantinelu a poslal svůj střelecký pozdrav Čechmánkovi, který puk vyrazil k Supovi. Sup však kotouč poslal vedle levé tyče Čechmánkovi branky. Sešívaní se dočkali v čase 10:20. Sklenář nejprve z levé strany nepřetavil svou střelu v gól, vzápětí však dostal přihrávku od Hrušky a střela slávistického juniora si již našla cestu do sítě - 1:1

Ve dvanácté minutě Slavia dostala možnost přesilové hry. Macholda zahákoval Tomicu a šel si posedět na trestnou lavici. Domácí si nevzali příklad z přesilovky hostí a početní převahu tak nevyužili. V 15.minutě si červenobílí vypracovali další šanci. Žižka vypálil od modré a ve vzniklé „mlýnici“před brankou se snažil prostrčit puk za Čechmánkova záda Červenka. Jeho snažení však vyšlo naprázdno. Karlovy Vary gólově udeřily podruhé v 18.minutě. Vak vyslal do sólového úniku Jakuba Krause a ten bekhendovou střelou mezi betony překonal brankáře domácích Fraňka - 1:2. Minutu před koncem mohla Energie mít již dvoubrankový náskok. Naštěstí pro Slavii trefil Procházka „pouze“ pravou tyčku Fraňkovy svatyně.

První šanci druhé třetiny měli domácí. Ve 22.minutě pálil z otočky Hruška. Branku však netrefil. O dvě minuty později si z pravého rohu kluziště vybruslil před Fraňka karlovarský útočník Pech. Domácí brankář si s jeho střelou poradil. Začátkem dvacáté šesté minuty dostala Slavia další možnost přesilové hry, když na trestnou šel sedět za nedovolené bránění Andrej Nedorost. Slávisté si v ní počínali lépe, než v té první. Nejprve Kadlec pálil od modré a jeho střelu dorážel Duda. Bez úspěchu. Poté se ke střele od modré dostal Kolařík a neúspěšnou dorážku si připsal Hruška. Následně se začali navzájem osekávat Duda s Vakem, čehož si všimnul rozhodčí a poslal je oba na trestnou lavici. V polovině zápasu došlo na slávistické straně ke střídání brankářů. Místo Fraňka šel čelit náporům útočníků Energie Hronek. Umění Hronka se o čtyři minuty později rozhodl prozkoušet Kumstát. Hronek oba jeho střelecké pokusy zlikvidoval.

Oba týmy si také vyzkoušely hru ve čtyřech. Na straně Energie šel na trest Bednařík, na straně Slavie Dlouhý. Pro domácí pak nastaly krušné chvíle. Havel v souboji podrazil jednoho z hostujících hráčů a za svůj čin šel za spoluhráčem Dlouhým na trestnou. Kolotoč karlovarských šancí načal Nedorost, jenž nebezpečně tečoval Hurtajovu střelu od modré. Hronek naštěstí pro domácí byl na svém místě. O minutu později střílel z trestné se navrátivší Bednařík, Hronek vyrazil puk pravým betonem. Vak nejprve zkouší své střelecké štěstí od modré, poté si jede pro odraženou střelu, ale Hronek byl opět bezchybný. Ve 38.minutě pálil Kumstát, Hronek jeho střelu vyrazil před sebe. Dojíždějící Kumstát poté v mumraji před brankou domácích zákrokem na hranici pravidel sestřelil domácího obránce Žižku, který pak v bolestech odjel na střídačku. Půl minuty před závěrem druhého dějství Slavia dostala další přesilovku. Karlovarský kapitán Alinč nevybíravým způsobem sundal v souboji Dudovi helmu a od rozhodčího obdržel menší trest za hrubost. Domácí mohli ještě inkasovat. Hurtaj využil nepozornost slávistické obrany a jel sám na Hronka. Střeleckému zakončení mu však zabránil obětavým skokem Sup.

Nástup do třetí třetiny se Slavii povedl na výbornou. Čtyřicet devět vteřin po začátku třetího dějství využil Dudovu přihrávku Hruška a tvrdou ranou z levého kruhu srovnal stav na 2:2. O půl minuty později strhl skóre zápasu na stranu Slavie Vlasák.. Útočník Slavie se dostal ke šťastně odražené střele Havla a na světelné tabuli tak svítilo skóre 3:2 pro domácí tým. Slávisté si poté získali převahu, přidali hru do těla a Energii k ničemu nepustili. Ta se probrala z dvoubrankového šoku deset minut před koncem, kdy si Vak vybruslil do prostoru mezi kruhy a vystřelil těsně vedle levé tyčky Hronkovy branky. O dvě minuty později se snažil jednou rukou zakončit hostující Krajíček. Jeho přízemní střelu vyrazil Hronek betonem ke Kumstátovi, jenž stejně jako Vak pálil vedle levé tyčky.

V 53.minutě testoval Hronkovu pozornost obránce Energie Němec. O tři minuty později si Hronek připsal další úspěšný zákrok proti střele Kumstáta. Hosté začali závěrečný nápor a všechny své síly vrhli do útoku. Energetici mohli vyrovnat dvě minuty před koncem. Padající Hronek zasahoval proti střele Dvořáka, který v pádu nezvládl usměrnit puk do sítě. V čase 58:23 si hosté vzali oddechový čas a trenér Energie Zdeněk Venera nechal na střídačce sedět svou brankářskou jedničku Čechmánka. Závěrečný tlak Karlových Varů vyšel na prázdno a svěřenci trenéra Růžičky si tak mohli připsat další vítězství v přípravě na extraligový ročník 2005/2006.