Juniorka byla rozstřílena Spartou

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)

K a r l o v y V a r y - Průběh utkání měl jednoznačný scénář. Již od začátku se iniciativy zmocnili hráči Sparty a vývoj zápasu drželi pevně ve svých rukách. Domácí Energie prohrávala po dvou třetinách již 0:6, o což se nejvíce zasloužil hostující forvard Luboš Voříšek, jenž se v první třetině blýskl čistým hattrickem. Třetí třetina se pak dohrávala spíše z povinnosti. Hosté polevili, ovšem domácím se nepodařilo překonat výborného Neuvirtha. Poslední slovo v zápase tak měli opět hosté, kteří pečetili brankou vstřelenou čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou stav 0:7.

Extraliga juniorů, 8. kolo, čt 29.9.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Sparta
0:7
0:3, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 3. Voříšek (Bezouška), 13. Voříšek (Lukačovič), 18. Voříšek (Lukačovič, Handlovský), 31. Lukačovič (Bolf), 33. Ton Karel (Voříšek, Bolf), 40. Rybecký (Bezouška, Mrňa), 60. Handlovský (Bezouška). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:3, navíc Gasparik (KVA) 10 minut OT a Jakub Bauer (KVA) 10 minut OT. Využití: 0:2. Diváci: 73.0
Karlovy Vary: Jakubal (od 21. Závorka) - Brňak, Mašek, Boguský, Satora, Schmidt, Kloz, Štourač - Gasparik, Kuběna, Bušta, Sláma, Zucker, Bauer Jakub, Bauer Jan, Budínský, Kalousek, Šnajdr, Hamerle, Smolík, Sedláček
Sparta: Neuvirth - Procházka, Handlovský, Klouček, Bolf, Ton Martin, Kanov, Joob - Hertl, Lukačovič, Voříšek, Bezouška, Kupec, Ton Karel, Martinec, Rybecký, Mrňa

Sparťanští na domácí doslova vlétli. Již v první minutě měl obrovskou příležitost Voříšek, ale branku Varů jen těsně minul. Domácí vytáhli drápky o minutu později. Budínský přesně našel Buštu, jenž z bezprostřední blízkosti trefil horní tyč. Ve třetí minutě otevřel skóre zápasu po Bezouškově přihrávce Luboš Voříšek. V sedmé minutě měli domácí velkou šanci na vyrovnání, ovšem ani Jakub Bauer, ani jeho bratr Jan nedokázali překonat brankáře Sparty. V téže minutě byl vyloučen domácí bek Satora za nedovolené bránění. Hosté přesilovku sice nevyužili, ale po návratu proviněného se zapsal do střeleckých tabulek podruhé v dnešním klání Luboš Voříšek, když dostal přesnou přihrávku do brankoviště od Adama Lukačoviče a nekompromisní střelou propálil brankáře Jakubala. Karlovarští měli nato obrovskou šanci. Po ukázkové kombinaci Slámy, Kuběny a Budínského první jmenovaný trestuhodně nezpracoval finální přihrávku před odkrytou brankou hostů. Byli to ovšem znovu sparťanští hráči, kteří se prosadili. V osmnácté minutě, v době, kdy na trestné lavici pobýval domácí útočník Sedláček, rozložil útok Sparty karlovarskou obranu a Luboš Voříšek zkompletoval svůj hattrick střelou do prázdné brány. Po první třetině vedla Sparta nad Energií 3:0.

Do druhé třetiny vkročili domácí s novým mužem v brance - Tomášem Závorkou. Ihned na začátku byl vyloučen hostující obránce Handlovský na dvě minuty za sekání. Domácí uzamkli Spartu v jejím obranném pásmu, ale opět se nedokázali prosadit. Největší šance zahodili Bušta s Budínským. V sedmadvacáté minutě byl vyloučen opět hráč hostí, tentokráte útočník Kupec. Energetici se však znovu pouze trápili a bezzubě naráželi na bezchybného Neuvirtha. V jednatřicáté minutě zvýšil vedení pražské Sparty nenápadnou střelou od modré čáry Adam Lukačovič. Poté byli vyloučeni dva hráči domácích. Nejprve ve dvatřicáté minutě Petr Gasparik za krosček, minutu na to Jakub bauer za napadení hráče. Hosté nabídnutou přesilovku pěti proti třem využili bez zaváhání. Karel Ton po přihrávkách Voříška a Bolfa již po páté rozvlnil karlovarskou síť. Energetici po této brance jakoby rezignovali a šest vteřin před koncem druhé třetiny inkasovali šestou branku. Pavel Mrňa přihrál Michalu Bezouškovi, ten tvrdě vypálil a jeho střelu jemně tečoval před gólmanem Energie Lukáš Rybecký. Po čtyřiceti minutách tak Karlovy Vary prohrávaly se Spartou již 0:6.

Třetí dějství se hrálo v uvolněnějším tempu. Hosté si udržovali šestibrankový náskok a spíše bránili. Karlovarští se snažili alespoň o čestný úspěch, ale v cestě jim pokaždé stál výtečný Neuvirth. V dvaapadesáté minutě našel domácí Sedláček zcela volného Jana Bauera, jenž však svou dělovou ránu namířil přímo do hrudi brankáře hostí. Ihned poté byl po šarvátce Jan Bauer vyloučen za hrubost. hosté se však do útoku nijak zvlášť nehrnuli. V osmapadesáté minutě se před Neuvirthem neprosadil Budínský, ani následnou dorážkou Sláma. Definitivní tečku v zápase spáchal Lukáš Handlovský, jenž ujel po pravé straně. A ač tísněn obráncem, nadvakrát překonal Závorku střelou pod horní tyč.

Domácí HC Energie tak podlehla Spartě vysoko 0:7 po třetinách 0:3, 0:3 a 0:1.