HC Energie Karlovy Vary
Extraliga juniorů, 10. kolo, so 4.10.2008, Městský stadion v Opavě
Opava
Karlovy Vary
4:2
1:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 9. Mlýnek, 26. Mlýnek (Plánovský), 53. Herman (Čavrk), 55. Mlýnek (Božilov, Blaga) - 19. Chaljavin (Hudák, Záhora), 25. Rohan T. Rozhodčí: Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 92. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2.
Opava: Trenčan (48. Plánovský F.) - Žídek, Vitásek, Veselý, Gulda, Plánovský J., Dumbrovský, Martínek, Dohnal, Kukla - Blaga, Čavrk, Herman, Vítek, Koschatzký, Musial, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek
Karlovy Vary: Habal - Schmidt, Dlapa, Ryžuk, Tomeček, Tollinger, Rohan M. - Záhora, Chaljavinm, Vaněk, Mistoler, Hampl, Topinka, Hudák, Rohan, Mareček, Majer

Komentář k utkání

Ve 2. minutě utkání se radovali hosté poněkud předčasně. Branka Energie nemohla být uznána, protože ji jeden z hráčů vsítil nohou. Poté se hostům naskytla možnost výhody, když za držení byl vyloučen Blaga. Vary si ale neuměly při přesilovce vytvořit jedinou šanci, a proto přišel následně trest. V 9. minutě se k puku dostal nikým nehlídán Mlýnek a sám rozvlnil síť za bezmocným Habalem. Ke konci první části získali Energetici převahu, která vyústila ve vyrovnávací gól. Chaljavin obdržel přihrávku od Hudáka a zamířil přesně mezi betony.

Na začátku druhé třetiny se nejprve radovali hosté, když Rohan dokázal poslat Energii do vedení ve vlastním oslabení. O minutu později ale rázně utlumil karlovarské naděje Mlýnek svou druhou trefou v zápase. Za chvíli mohly být šance na dobrý výsledek pro Opavu ještě příznivější. Ve spletité situaci před brankou se k puku dostal Veselý, ale než si stačil kotouč pořádně zpracovat, tak mu jej odpálil obránce hostujícího mužstva.

V dalších minutách viděli přítomní diváci opatrnější hokej, kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu, která by jej mohla připravit o body. Za zajímavou se dá považovat 48. minuta hry, kdy si Habal vyjel z branky s cílem nahrát spoluhráči. Jenže na ledě uklouzl a výsledkem byla velmi nebezpečná situace pro Západočechy. Hostům pořádně zatrnulo, když zazvonila jen tyč brankové konstrukce.

Domácí chtěli vyhrát a na ledě to bylo vidět čím dál více. Karlovy Vary se postupně stahovaly do obrany. Osm minut před koncem řádné hrací doby přihrál Čavrk na hůl před bránu Hermanovi a ten se nemýlil. Konečné rozhodnutí ale přinesla de facto až 55. minuta. Mlýnek v ní dovršil svůj hattrick a rozhodl o tom, že všechny body zůstanou opět ve Slezsku.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (Opava): Třetí třetina byla stěžejní, do brány musel jít Filip Plánovský, protože Trenčan měl problémy s bruslí. Myslím si, že hráče to nabudilo, začali hrát lépe v obrané fázi a byli zodpovědnější vůči gólmanovi. Ve třetí třetině jsme hráli kombinační hokej a podařilo se nám zrealizovat pěkné akce, které rozhodly utkání. Karlovy Vary nehrály špatně, měly také pěkné šance, ovšem za stavu 3:2 netrefili prázdnou bránu, a to byl také jeden z klíčových momentů.

Jiří Neubauer (Karlovy Vary): Dneska vyhrálo mužstvo, které hrálo rozumnější hokej. Naše mužstvo udělalo nepochopitelné chyby, které doteď nechápu. Toho se musíme v budoucnu vyvarovat, srovnat si to v hlavě, protože jinak prostě nemůžeme vyhrát. Domácí vyhráli zcela zaslouženě.