HC Energie Karlovy Vary

ZNO-KVA 4:1: Na úvod sezóny prohra

Z n o j m o - Jihomoravská energetika byla úspěšnější proti západočeské Energii a body zůstaly na domácím ledě. Znojmu se tak podařilo porvé v extraligové historii své úvodní utkání vyhrát. Oba týmy jako by chtěly dokázat, že energii či energetiku nosí právem ve svém názvu a předváděly energický hokej. Utkání bylo útočné, rychlé. Střelecky lépe si vedli Orli a jejich vítězství je zasloužené.
Český Telecom Extraliga, 1. kolo, pá 13.9.2002
Znojmo
Karlovy Vary
4:1
16. Uram, 26. a 42. Ludvík, 29. Plch - 11. Němčický Rozhodčí: Bolina - Bádal, Charvát. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4800.
Znojmo: O. Svoboda - Snopek, Havíř, Soudek, Toman, Křetínský, Pavel Kumstát - Pucher, Barus, Plášek - Uram, Haman, Sklenář - M. Procházka, Vorel, Erat - Petr Kumstát, Ludvík, Plch.
Karlovy Vary: Franěk - Topoli (21. Grof), Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodine - L. Svoboda, Kverka, Balázs - Opatovský, Bacul, Košťál - Skuhravý, Pavliš, Němčický - Hašek, Pech, Kraus.

Komentář k utkání

Znojmo si přálo vylepšit svoji bilanci úvodních soutěžních útkání a první krok se mu podařil. Karlovy Vary, které měly plán dovézt ze Znojma aspoň jeden bod neuspěly. Vstup do utkání však měla Energie lepší. V polovině první třetiny vstřelil Němčický první a jedinou branku Energie. Síly byly na obou stranách vyrovnané. Vary měly velkou oporu v brankáři Fraňkovi, ale Orlům se naskytla přesilovka pěti proti třem, kterou úspěšně využili. Trenér Hořava poslal na led speciální přesilovkouvou formaci - Vorel, Pucher, Uram, Havíř, Soudek a znovuspojení Puchera s Uramem se mu vyplatilo, když po přihrávce Puchera Uram dával vyrovnávací branku.

Marné byly snahy karlovarského mužstva překonat Svobodu v bráně. Zato znojemským se začalo dařit a za důslednost při střelbě byl odměněn čtvrtý útok, který třemi následujícím brankami zajistil Znojmu vítězství. Jeden gól vstřelil Plch a střelcem utkání se stal se dvěma brankami mladík Ludvík.

Ohlasy trenérů

Marek Sýkora (Karlovy Vary): "Dobře jsme začali, špatně skončili. Myslím si, že rozhodující pro vývoj zápasu byla vyrovnávací branka domácích a potom dvě, rychle za sebou vstřelené branky ve druhé třetině. Těžko hodnotit úroveň utkání. Znojmu stačil k vítězství docela průměrný výkon. Naše sliby o bojovnosti a nasazení bohužel zůstaly v kabině. Je to ale první utkání, které nám něco naznačilo o našich ambicích. Musíme si ho vyhodnotit a zlepšit výkon."

Milan Kastner (Znojmo): "Karlovy Vary hrály v první třetině velice dobře, důsledně bránily vlastní obranné pásmo. Po prvním gólu na nás padla nervozita, měli jsme spoustu nepřesných přihrávek, ale na nohy nás dostala přesilovka pět na tři, kdy se nám podařilo vyrovnat. Ve druhé třetině jsme hráli daleko lépe, začali jsme se prosazovat v útočném pásmu a podařilo se nám dát dva rychlé góly. Očekávaný tlak Varů v závěrečné třetině jsme eliminovali, hlavně tím, že jsme vstřelili hned v začátku čtvrtý gól. Pakl už se dohrávalo celkem v poklidu."

Související články