HC Energie Karlovy Vary

Starší dorost nestačil na Boleslav

S.dorost: BK Mladá Boleslav - HC Energie 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Staršímu dorostu Energie se vstup do roku 2010 nepovedl. V pátečním utkání na ledě Mladé Boleslavi sice Západočeši dvakrát dokázali srovnat zásluhou Matěje Berana a Davida Trošky (na snímku), ale domácí skórovali ještě dvakrát, na což karlovarští mladíci odpověď nenašli. V sobotu nastoupí svěřenci kouče Eismanna na ledě Pardubic.
Extraliga staršího dorostu, 5. kolo, pá 8.1.2010
Ml.Boleslav
Karlovy Vary
4:2
2:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 9. Brandejský (Hrouda, Vrba), 20. Bičiště (Marek), 34. Škop (Brandejský), 47. Mozík – 19. Beran, 32. Troška (Hluchý). Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Prokop. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101.
Ml.Boleslav: Sejpal – Budín, Serbus, Chalupa, Anděl, Holada, Vrba, Mozík – Bičiště, Šimek, Marek, Arnošt, Brandejský, Škop, Hrouda, Podsedníček, Frolík, Štěpánek
Karlovy Vary: Rauscher – Matyáš, Hluchý, Vilhelm, Urbančok, Novák, Konečný, Gombár, Troška – Kubáč, Táborský, Kubáč, Táborský, Svoboda, Zadražil, Gročík, Winkler, Tomeček, Beran Zikmund, Formánek, Vrána

Komentář k utkání

Boleslavští si hned zkraje zápasu zahráli dvě přesilovky a tu druhou využili. V deváté minutě otevřel skóre Brandejský po spolupráci s Hroudou a Vrbou. Dlouho se zdálo, že stav 1:0 vydrží až do první přestávky, ale nakonec se měnilo skóre ještě dvakrát. Nejprve v 19. minutě srovnal karlovarský Beran, ale 25 vteřin před odchodem do kabin vrátil vedení na domácí stranu Bičiště.

Hostům se podruhé podařilo zkorigovat stav ve 32. minutě, když při přesilovce překonal přesouvajícího se gólmana Sejpala Troška. Jenže Západočechy znovu nemohl těšit vyrovnaný stav příliš dlouho. Už za další dvě minuty totiž upravil na 3:2 Škop, který zavěsil pod víko a stanovil tak skóre po druhé dvacetiminutovce.

Tři minuty po začátku třetího dějství zachránila domácí tyčka, naopak sami udělali rozhodující krok ke třem bodům ve 47. minutě. Na jejím začátku se totiž nadechl k individuální akci obránce Mozík, po pravé straně obešel několik hráčů a ještě zvládl mazácky zakončit nad rameno gólmana Rauschera. Hosté se sice nevzdali, svými útočnými kombinacemi občas pořádně zaměstnali boleslavskou defenzivu, ale kontaktní branka jim přána nebyla. Také menší závěrečné potyčky už na výhře domácích nic nezměnily.