HC Energie Karlovy Vary

Juniorka veze tři body z Plzně

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Energie 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Západočeské derby v juniorské kategorii ve čtvrtek přineslo hokej s řadou branek i několika potyčkami. Svěřenci Karla Mlejnka rozehráli utkání dobře a vedli už o dvě branky, po plzeňském vyrovnání jim však plný bodový zisk zařídil až gól Davida Trošky (na snímku) z 51. minuty. Karlovy Vary tak Plzeň přeskočily v tabulce NOEN juniorské extraligy.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 15. kolo, čt 27.10.2011
Plzeň
Karlovy Vary
2:3
0:0, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 27. Blumentrit, 43. Sedláček (Baxa, Blumentrit) - 26. Zadražil, 27. Půlpán, 51. Troška (Funk). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:8, navíc Blumentrit (PLZ) a Schusser (KVA) trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Plzeň: Polívka - Brabec, Hucl, Houfek, Ruprecht, Marcel, Slavík, Němec, Pecjhar, Sedláček, Schleiss, Váchal, Baxa, Pacanda, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek, Bastl
Karlovy Vary: Habal - Urbančok, Valeš, Novák, Šik, Troška, Schusser, Funk, Gombár, Tomeček, Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Winkler, Korytko, Švec, Táborský, Kverka, Zadražil, Půlpán

Komentář k utkání

První třetina příliš vzruchu nepřinesla. Obě družstva totiž vsadila na opatrný styl hry, který vycházel z obrany a do útoku se tak nikdo moc nehrnul. Změna mohla nastat v přesilové hře hostí, jenže Kverka ji svým hloupým faulem vynuloval. Právě Kverkova akce nakonec byla tím nejzajímavějším, když mladý útočník z levého kruhu vyslal puklici na Polívku, který puk vyrazil maskou. Po dvaceti minutách hry tak bylo skóre stejné, jako na začátku zapasu.

Druhé dějství už bylo o poznání zajímavější a diváci v plzeňské ČEZ Aréně se dočkali i gólů. Skóre otevřel hostující Matěj Zadražil, který šikovně prostřelil ležícího gólmana domácích – 0:1. A po minutě a pěti vteřinách už hosté vedli o dvě branky - Aleš Půlpán sebral před modrou kotouč, který domácí trestuhodně nevyhodili, a namířil si to přímo k brance Plzně, a i když byl v poslední chvíli tísněn obráncem, dotáhl svůj blafák do gólového konce – 0:2. Domácí indiáni ale nesložili zbraně, ba právě naopak, vykopali válečnou sekeru a během necelé minuty snížili. Tomáš Blumentrit využil na modré čáře dobré přihrávky, vystřelil a kotouč i s trochou štěstí doklouzal až za brankovou čáru – 1:2. V samotném závěru druhé časti mohl po Pacandově nahrávce vyrovnat Sedláček, ale ke gólu mu chybělo více štěstí, a tak při druhé siréně svítil na kostce stav 1:2.

Vstup do závěrečné třetiny vyšel domácím skvěle. Ve druhé minutě si vynutili vyloučení soupeře a svoji přesilovou hru proměnili hned po desíti sekundách ve vyrovnávací branku. Pavel Sedláček po dobré přihrávce do strany tvrdě vystřelil a tečovaný projektil zapadl až do Habalovy branky – 2:2. Domácí mohli jít i do vedení, nevyužili ale další nabídnutou početní výhodu. Tou naopak nepohrdli Energetici a David Troška obkroužil branku a pod Polívkou protlačil do branky vítězný gól zápasu – 2:3. Indiáni sice dělali vše pro to, aby srovnali, ale Pacanda se dostal při šanci až příliš blízko gólmanovi a nezakončil podle představ. Domácí trenér Bruk odvážně sáhl k odvolaní gólmana již v 57. minutě a tento tah se mu málem vyplatil, jenže šance Váchala i Houfka zůstaly nevyužity, a tak si tři body za vítězství odvezli do Karlových Varů hosté.