HC Energie Karlovy Vary

Junioři v odvetě prohráli v nájezdech

MHL: Loko Jaroslavl - HC Energie 3:2 sn (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0) Reparát po čtvrteční porážce mladým energetikům nevyšel. V Jaroslavli tentokrát předvedli mnohem zodpovědnější výkon, Jakub Flek dvěma góly smazal úvodní náskok Loka a i v dalším průběhu energetici bojovali. Branku už však nepřidali a to ani v samostatných nájezdech. Pro jistotu postupu do play-off tak musí Energie porazit Patriot Budapešť za 6 bodů, nebo čekat na zaváhání Rigy a Loka.
MHL, 62. kolo, pá 1.3.2013
Jaroslavl
Karlovy Vary
3:2sn
2:2, 0:0, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 5. Skvorcov (Lebeděv), 8. Šamin (Lebeděv, Skvorcov), rozhodující nájezd Tankejev - 10. Flek (Jurák), 17. Flek (Troška). Rozhodčí: Peťuchov - Poletajev, Chartin. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2 - 3:2.
Jaroslavl: Chomčenko - Maslov, Gavrikov, Rafikov, Petrov, Čerepanov, Manuchov, Akamov - Orlov, Tankejev, Mokšančev - Kulagin, Krasnov, Ardašev - Šamin, Skvorcov, Lebeděv - Koreněv, Plastinin, Kraskovskij - Leničenko
Karlovy Vary: Habal - Klimíček, Šik, Schusser, Dvořák, Troška, Kvapil, Chalupa, Gombár - Flek, Kverka, Tomeček - Beránek, Jurák, Švec - Zadražil, Sýkora, P. Novák - Harkabus, Vrána, Kohout

Ohlasy trenérů

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Hráče jsme upozorňovali na důležitost utkání a myslím si, že ho opravdu chtěli vyhrát. Bohužel se nám nepovedl úvod, ale pozitivní je, že jsme přesto dokázali zápas zremizovat. Bohužel samostatné nájezdy jsou pro nás zatím neřešitelný úkol. Ve finálovém zúčtování může tento bod mít hodnotu zlata. Klukům nemám pořádně co vytknout. V úvodu jim nohy svazovala zodpovědnost, možna i z toho vyplynuly situace, ze kterých jsme inkasovali. Od stavu 2:2 jim kromě koncovky nemůžeme vytknout vůbec nic. Pracovali víc jak na sto procent.