HC Energie Karlovy Vary

Vlčí smečka vybojovala proti Lotyšům další tři body

MHL: HC Energie - HK Riga 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Vlčí smečka si s lotyšskou Rigou poradila i ve druhém utkání, ve kterém už nic nepodcenila a do utkání naskočila výborně připravena. Brankář Fučík inkasoval pouze jedinkrát o zbytku rozhodovaly přesilové hry. Energie totiž vstřelila branku ve dvou vlastních a jedné soupeřově početní výhodě. V KV Areně tak zůstává z duelů proti Rize maximální počet bodů. Jako další soupeř vyzve Západočechy už v úterý Dinamo Petrohrad.
MHL, 40. kolo, so 10.1.2015, KV Arena
Karlovy Vary
HK Riga
3:1
1:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 4. Gorčík (Šafář, Beránek), 22. Gorčík (Běhal), 52. Osmík (Zadražil, Gríger) – 16. Dzierkals (Ozolinš). Rozhodčí: Solncev – Hynek, Kokrment. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Karlovy Vary: Fučík – Vaněk, Šafář, Rulík, Weinhold, Šimek, Michálek, Běhal – Osmík, Beránek, Gríger, Táborský, Orság, Harkabus, Molnár, Vrána, Gorčík, Zadražil, Rubeš.
HK Riga: Grinfogels (4. Balandis) – Neimanis, Grinbergs, Pavelsons, Rosinskis, Minajevs, Čukste – Kondrats, Ševčenko, Bernhards, Galoha, Sprukts, Razgalds, Jelisejevs, Pankevičs, Sarkanis, Dzirkals, Ozolinš, Visockis.

Komentář k utkání

Do prvního dějství naskočili aktivněji domácí, kteří si ihned začali vytvářet své první šance. Do vedení se se štěstím dostali už brzy, když se při běžném zákroku zranil brankář Grinfogles a zůstal ležet na ledě. V tu chvíli už byl však na modré u puku Sebastian Gorčík, který slabou střelou zápěstím otevřel skóre. Za zraněného Grinfogelse nastoupil lotyšský brankář číslo dvě, Balandis. I nadále byli domácí výraznější, skvělou šanci měl například Ondřej Beránek, který po nádherném sólu ze středního pásma trefil pouze Balandisův beton. Skvělou šanci měl také Harkabus, který tečoval Šimkovo nahození, ale ničím Západočeši Balandise pokořit nedosáhli, až se nakonec podařilo vyrovnat hostům. Po rychlém sólovém protiútoku zajel za branku kapitán Ozolinš, jenž perfektně našel v mezikruží volného Martinse Dzierkalse, který svižnou střelou pod horní část brankové konstrukce překonal Fučíka. A poté, co domácí nevyužili ani dvojnásobnou početní výhodu, v níž měli problém vůbec dostat se ke střele, odcházelo se za vyrovnaného stavu do šaten.

Aktivnější domácí byli ihned z kraje třetiny vyloučeni, ale vůbec jim to nevadilo, ba naopak. Okamžitě v několika vlnách přečíslili soupeře. Ke střele se dostal Jiří Běhal a k odraženému kotouči pak Sebastian Gorčík, který rychlou střelou pod víko překonal Balandise. Druhá třetina se nesla ve znamení častého vylučování, avšak nejen branky, ale ani mnoho šancí jsme se nedočkali. Defenzivy obou celků byly natolik disciplinované, že naprosto anulovaly veškeré soupeřovy snahy na gól a paradoxně měli, jak Karlovarští tak hosté z Rigy, více šancí ve hře pěti proti pěti. Ještě před závěrem druhého dějství měl na své holi hattrick Gorčík, ale střela z prostoru mezi kruhy mu nesedla. Žádná branka tedy už ve druhé periodě nepadla. A do té třetí odcházeli, pro Zadražilův faul, hosté na sedmnáct sekund zvýhodnění o jednoho hráče.

I nadále ale určovali tempo hry domácí a netrvalo dlouho a velkou šanci měl v protiútoku společně s Osmíkem opět Gorčík, který tvrdou trefou zasáhl pouze lapačku Balandise. Domácí nakonec přidali ke konci jedné ze svých ne příliš pohledných přesilových her i třetí zásah. Po střele Matěje Zadražila se puk odrazil přímo k Martinu Osmíkovi, který bez problémů přehodil gólmanův beton. Zbytek zápasu už domácí spíše kontrolovali stav utkání. Drama nastalo až ke konci zápasu, kdy přišel očekávaný nástup hostů. Ti se v power-play snažili o vyrovnání, nakonec bez úspěchu. A tak zůstávají tři body opět v Karlových Varech.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Já jsem hráčům poděkoval za dnešní výkon, protože získat proti takhle silnému soupeři, kterým Riga byla, šest bodů, je rozhodně velmi cenné. Dneska mužstvo ukázalo charakter, zejména v obraně, byť jsme tam měli ještě pár okének, ale výrazně jsme se zlepšili oproti včerejšku. A když už nějaký problém nastal, tak nás podržel brankář Fučík.

Fotogalerie