HC Energie Karlovy Vary

Energie střelecky ožila a poslala Dynamo na poslední místo

HC Energie - HC Dynamo Pardubice 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Důležitý souboj posledních dvou týmů o sebevědomí před play-out vyšel lépe domácí Energii. KV Arena viděla urputnou bitvu, ve které se domácí díky trefám Skuhravého a Rachůnka ujali dvoubrankového vedení. A tentokrát je nepoložilo ani rychlé snížení soupeře. Karlovarští místo bránění přidali další dvě trefy a dokráčeli k vítězství s poklidným závěrem.
Tipsport extraliga, 49. kolo, pá 24.2.2017
Karlovy Vary
Pardubice
4:1
0:0, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 35. Skuhravý (Dujsík), 44. T. Rachůnek (Baldajev), 53. Gríger (Skuhravý), 56. Harant (Kindl) – 48. Ščotka (Schaus). Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5, navíc Bárta (PCE) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2546. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Karlovy Vary: Závorka – Tomáš Dvořák, Dujsík, Harant, Baránek, M. Rohan, Benák, Baldajev – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Davídek, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Kindl, Flek.
Pardubice: Martin Růžička – Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Schaus, Ščotka, Nedbal, Zajíc, Havlík – Hubáček (A), Nahodil (A), P. Sýkora (C) – Bárta, Špirko, J. Sýkora – Zadina, Poulíček, M. Kaut – Starý, T. Kaut, Beran.

Komentář k utkání

Úvod utkání vzbuzoval pocit, že si oba týmy šetří síly na souboje budoucí, které je letos stoprocentně ještě čekají. Hra tak nabírala tempo jen pomalu a soupeři si vystačili především s precizní defenzivou. Zajímavé okamžiky se začaly objevovat zhruba až od poloviny třetiny, nejprve když pardubického Růžičku zaměstnalo karlovarské mládí, jmenovitě Tomeček a Davídek. Následovala první vyloučení. Při trestu Martina Rohana byli Východočeši blízko otevření skóre. To když se ke Špirkovi dostala střela odražená od zadního mantinelu a dezorientovaný Závorka nechal polovinu klece prázdnou. Hostující útočník však promáchl. Přesilovku hostů pak předčasně ukončil faul Jána Sýkory. V početní výhodě se domácí kapitán Skuhravý prodral k puku v mezikruží a zblízka přestřelil. Hodně nepřesná byla i další karlovarská střela, která navíc zanechala krvavý šrám v obličeji Sebastiana Gorčíka. Další minuty do přestávky už byly opět vyrovnané a bez hokejové krásy, nic na tom nezměnilo ani vyloučení Václava Skuhravého.

V úvodu druhé periody zaujala kličkovaná Gorčíka napříč útočným pásmem, vedla však pouze k nepřesné střele mimo tyče. Kromě ojedinělého pokusu Berana pak i další zajímavé akce této části patřily výhradně Karlovarským, například dorážející Rachůnek měl k úvodní brance opravdu jen kousek. Hostům se hru podařilo vyrovnat až asi po pěti minutách. Navzdory rostoucí optické aktivitě si ale Dynamo mnoho reálných příležitostí nevypracovalo a další minuty se nesly ve znamení hokejové šedi. Více akcí tak přinesla opět až druhá část třetiny. Hostům nevyšlo přečíslení dvou na jednoho, po zakončení do náruče přesouvajícího se Závorky se Hubáček jen zklamaně podíval do stropu. Na druhé straně emoce vzbudily zákroky na Tomečka a Grígera, které k nevoli domácího obecenstva zůstaly bez trestu. Skóre se nakonec poprvé měnilo až v 35. minutě, když Václav Skuhravý v přečíslení nic nevymýšlel a svižnou střelou zápěstím poslal svůj tým do vedení. Po vstřelení branky přidali energetici na aktivitě, obrana hostů ale jejich výpady ustála. Solidní šanci na vyrovnání při vyloučení Mikulíka nevyužil Sýkora, když svůj příklep poslal jen do betonů Závorky.

Dynamo nevyužilo ani další přesilovou hru v úvodu třetí třetiny. Během trestu Benáka sice hosté pohledně kombinovali, Energie se ale mohla opřít o výkon brankáře Závorky. To na druhé straně měl Růžička i trochu smůly. Před vypršením Benákova vyloučení mu situace zkomplikoval Ovčačík, který nahrávku Tomáše Rachůnka na Grígera nešťastně tečoval do vlastní sítě. Netrvalo dlouho a hosté mohli zvednout hlavy zásluhou rychlého přečíslení, v jehož závěru Jan Ščotka do sítě dorazil svou vlastní předešlou střelu. Hostům zbývalo 12 minut na vyrovnání, situaci si však komplikovali svou nedisciplinovaností. Nedovolené bránění Schause po 28 sekundách potrestal Dávid Gríger, když z úhlu našel mezeru v postoji Růžičky. Další dvě minuty času sebral hostům zákrok Bárty na Grígera, za který navíc hostující hráč obdržel osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku. Definitivní pojistku karlovarského vítězství přidal v 56. minutě obránce Tomáš Harant, který Růžičku zaskočil střelou z otočky. KV Arena aplaudovala 100. vstřelené brance Energie v sezoně a zisku tří bodů.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Za čtyři vstřelené branky jsme rádi, v naší hře byla ale spousta věcí, co se nám nelíbí. Podle našich představ nebyla hra ve středním pásmu ani přechod přes modrou čáru. Jinak musím kluky pochválit, zápas zvládli a za tři body jsme rádi.

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): V první třetině se hrál otevřený hokej se spoustou šancí, byl to souboj brankářů. Nechtěli jsme dostat první branku, pak jsme ale po brejku inkasovali. Pořád to byl hratelný výsledek, ale ve třetí třetině jsme předvedli spoustu individuálních chyb. Nejsme produktivní a mám obavu, že toto byla realita našeho kádru.

Fotogalerie

Související články