HC Energie Karlovy Vary

Zápas jako na houpačce přinesl Energii bod

HC Energie - HC Dynamo Pardubice 4:5 sn (1:2, 3:0, 0:2 - 0:0)
Na závěr týdne bylo na programu třetí kolo baráže, v němž Energie přivítala na svém ledě pardubické Dynamo. To mělo daleko lepší úvod a Energie prohrávala už o dva góly. Ve skvělé druhé třetině však zápas strhla především díky hattricku Jakuba Fleka na svou stranu a zdálo se, že je téměř rozhodnuto. Pardubice však dokázaly v posledním dějství vyrovnat, a rozhodnout se tak muselo až v samostatných nájezdech, které nakonec vyšly lépe hostům. Energie tak brala nakonec jen bod.
Tipsport extraliga, BAR3, ne 2.4.2017
Karlovy Vary
Pardubice
4:5sn
1:2, 3:0, 0:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 20. Flek (Mikulík, T. Rachůnek), 22. Tuominen (V. Tomeček, Rýgl), 25. Flek (Gríger, O. Beránek), 31. Flek (O. Beránek, Gríger) – 12. J. Sýkora (M. Kaut), 18. Schaus (Trončinský, Rolinek), 49. P. Sýkora (Trončinský, Nahodil), 55. Schaus (P. Sýkora, Trončinský), rozh. náj. Tomášek. Rozhodčí: Šír, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Diváci: 3105. Střely na branku: 33:23. Zblokované střely: 9:5. Hity: 14:8. Vhazování: 44:42. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:5.
Karlovy Vary: Závorka (65. Honzík) – M. Rohan, Sičák (A), Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Dušek, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Kindl – Stloukal, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek.
Pardubice: Martin Růžička – Čáslava (A), Schaus, Chaloupka, Trončinský, Zajíc, Havlík, Ščotka, Trejbal – Hubáček, Špirko, P. Sýkora (A) – Rolinek (C), Tomášek, Nahodil – M. Kaut, Starý, J. Sýkora – Panna, T. Kaut, Beran.

Komentář k utkání

Zápas byl od začátku hodně rozkouskovaný a oboustranně opatrný. Určitě mu ale nechyběly emoce, už od začátku bylo utkání totiž dosti vypjaté. Šancí diváci moc neviděli. V průběhu se ale oba celky trochu osmělily a zejména ve druhé polovině svou hru dokázaly zpřesnit a zaktivnit. A když domácí beci nechali před brankou zcela volného Jána Sýkoru, kterého zpoza branky našel Kaut, dokázal první jmenovaný konečně otevřít skóre.

Energie měla pár nadějných šancí, ale vyrovnat nedokázala, a když sudí poslal na trestnou lavici Rýgla, dokázali se hosté odpíchnout a tvrdá střela Nicholase Schuse z vrcholu kruhu je dostala do dvoubrankového vedení. Až do šaten jim však vedení nevydrželo. V poslední minutě se po závaru před brankou z otočky prosadil Jakub Flek, a tak byla Energie soupeři opět v patách.

Do druhé třetiny už ale Energie vlétla v plném tempu a začal soupeře tlačit. Už ve druhé minutě dokázal do prázdné branky zasunout puk po dalších zmatcích před brankou Pardubic duchapřítomný Henri Tuominen a bylo vyrovnáno. A tlak domácích neutichal. Zhruba za tři minuty rozebral nádherným brejkem pardubickou obranu čtvrtý útok, jehož akci parádní střelou k tyči zakončoval Jakub Flek.

Energie pak ještě několik šancí měla, ale na další zásah si musela počkat až do jednatřicáté minuty, když Beránek našel v mezikruží Jakuba Fleka, a ten přesnou střelou zkompletoval svůj hattirck. Vzápětí unikla ještě v obrovské příležitosti Petr Stloukal, ale ten zamířil jen do brankářovy lapačky. Druhou polovinu třetiny okořenila spíše série vyloučení a především bitka Sičáka s Rolinkem, kterou nakonec přerušili sudí. Stav už se ale i přes několik dalších pokusů Energie neměnil.

Také v úvodu třetího dějství měla Energie navrch a Dynamo zpočátku vůbec k ničemu nepouštěla. Už v první pětiminutovce byl ve slibném protiútoku Flek, který by mohl dávat již čtvrtý gól, ale Gríger mu nepřihrál vůbec ideálně. Jenže později ztrácejícímu Dynamu pomohla přesilová hra, které dokázali hosté využít díky tvrdé přízemní střele Petra Sýkory téměř od modré.

Poté Pardubice dokázaly Energii zatlačit do obrany a později si vynutily početní výhodu. A ta se jim opět povedla. Závorka nestačil na tvrdou střelu z vrcholu kruhu v podání Nicholase Schause, který zamířil přesně pod víko. Energie mohla v závěru ještě rozhodnout při početní výhodě, ale ta se jí vůbec nevydařila, a tak se i domácí museli spokojit s remízou a zatím jedním bodem.

V prodloužení měla navrch Energie, která ve zbývajících minutách přesilové hry vyprodukovala několik tvrdých střel, ale prosadit se nedokázala. Pardubice se dostaly trochu do hry až v poslední minutě, ale ani tak se na stavu už nic neměnilo. A tak přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž neskóroval jediný domácí hráč. Pardubicím tak stačila trefa Davida Tomáška, která definitivně rozhodla o druhém bodu.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Začali jsme špatně, respektive soupeř začal výborně, dobře bruslil, byl aktivní a dal nám dva góly. Na konci první třetiny jsme dali kontaktní gól a potom jsme měli perfektní druhou třetinu, kdy jsme ten zápas otočili. Bohužel poslední třetina byla z naší strany špatná. Inkasovali jsme dva góly v oslabení a soupeř vyrovnal. V závěru jsme měli přesilovou hru, ve které jsme si nic nevytvořili. Ještě na začátku prodloužení jsme měli nějaké střely, které pochytal brankář. Nájezdy se nám nepovedly a soupeř získal dva body. Odstoupení Vládi Sičáka sice bylo pro nás špatné, protože je to náš klíčový obránce, ale myslím si, že by ho měli kluci v těchto klíčových momentech nahradit. Bohužel nám se to nepodařilo.

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): Celému našemu týmu patří velká pochvala za výkon a nasazení. Myslím, že jsme mimo druhé třetiny podali výkon, na který jsme tak dlouho čekali. V kritických chvílích nás dnes podržel Martin Růžička a tým bojoval. Bylo dobré, že jsme se po nevydařené druhé třetině nesložili, zvedli jsme se a udělali jsme z toho zápas.

Fotogalerie

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 2.4.2017

Zápas rozhodly fauly, mrzí Jakuba Fleka

Preview k zápasu | so 1.4.2017

Kdo uspěje v souboji extraligových klubů?