HC Energie Karlovy Vary

Gólové žně, Energie opět rozstřílela Benátky


HC Benátky nad Jizerou - HC Energie Karlovy Vary 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Na prakticky dva týdny se kvůli reprezentačním utkání zastavil provoz WSM ligy, energetici však nelenili a poctivě trénovali na opětovné zahájení soutěže. Jako první tým po pauze se Karlovarským postavily do cesty Benátky a očekávání byla vysoká, Západočeši totiž středočeskému soupeři v obou předchozích střetnutích nasázeli osm branek a vyhráli rozdílem třídy. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, Energie se do vedení dostala již ve třetí minutě, bez sebemenšího zaváhání přidávala další góly a jasně deklasovala Benátecké 6:0.
WSM Liga, 31. kolo, po 18.12.2017
Benátky nad Jizerou
Karlovy Vary
0:6
0:2, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 3. Kverka (Kovačevič, Sičák), 20. Kovačevič (Balán), 21. Balán (T. Rachůnek, Flek), 34. Flek (Balán, T. Rachůnek), 47. M. Rohan (Balán, T. Rachůnek), 55. Kovačevič (Stloukal). Rozhodčí: Sýkora, Veinfurter – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 238. Střely na branku: 25:40. Průběh utkání: 0:6.
Benátky nad Jizerou: Stezka (Žajdlík) – Maier, T. Hanousek, Jandejsek, Husa, Tržický, Mirochnikov – Jašek, J. Mikyska, Z. Král – Hrníčko, Bittner, Kuťák – Šír, R. Veselý, Bělohorský – Nezbeda, Janele, Wiencek
Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Krejčí, Sičák, Šafář, M. Rohan, Kovačevič, J. Tomeček – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Kverka, Stloukal – Gorčík, Skuhravý, Tuominen – O. Beránek, Osmík, Vachovec – Harkabus

Komentář k utkání

Ihned po úvodním hvizdu musel zatáhnout za ruční brzdu domácí obránce Maier, neboť se karlovarský Balán řítil sám na Stezku. Početní výhodu ještě Energetici nevyužili, mrzet je to ale nemuselo. Po vyrovnání sil se totiž v předbrankovém prostoru prosadil Jaromír Kverka. O chvíli později mohlo být s domácími ještě hůře, Stezka však Rachůnkův pokus schoval mezi své betony. Na druhé straně vyzkoušel Novotného v bráně Janele, jehož střela ale mezi tři tyče nemířila. Energetici zatlačili svého soupeře a posílali na Stezkovu branku jeden puk za druhým. Z ničeho nic ale dokázali udeřit i domácí, konkrétně Veselý. Jeho pokus Novotný promáchl, avšak karlovarského gólmana zachránilo břevno. Následně byli u kotouče opět Energetici. Druhý gól ale prozatím nepřidal ani Gorčík střelou do horního rohu, ani Sičák ranou od modré. Benátečtí tak mohli vyrovnat v přesilové hře, cestu k ohrožení Novotného branky si ale nenašli. Také Karlovarští dostali v posledních minutách výhodu jednoho muže v poli, kterou na rozdíl od domácích dokázali využít. Ke sraženému puku se dostal Sebahudin Kovačevič, jenž si s ním věděl rady a poslal jej za záda benáteckého gólmana.

Také ve druhé třetině měli Karlovarští přesilovou hru a znovu ji bezezbytku využili. Ve Stezkově blízkosti se nejlépe zorientoval Stanislav Balán a navýšil vedení hostů na rozdíl tří branek. Na 4:0 z pohledu Karlových Varů mohl záhy upravit skóre Kverka, který ale netrefil odkrytou část benátecké branky. Následně protáhl Novotného na druhé straně Wiencek, avšak karlovarský gólman vytěsnil jeho pokus svým betonem. O korigování skóre se pokusil i benátecký Šír, Novotný ale zkrotil puk na své hrudi a poradil si i s následnou střelou ihned po vhazování. Více nebezpeční byli domácí při své početní výhodě, Mikyska ale svůj pokus za záda Novotného nedostal a na ex-benáteckého gólmana nevyzrál ani Veselý při své samostatné akci. Stezka naopak musel být pozorný při pokusu Sičáka, proti jehož střele musel zasáhnout svou lapačkou. Čtvrtý gól Karlových Varů přišel po zablokované střele domácího celku. Po rychlém protiútoku skončil puk na holi Jakuba Fleka, jenž svou střelou překonal přesouvajícího se benáteckého gólmana. Závěr třetiny byl v režii Karlovarských, Benátečtí se k většímu ohrožení branky soupeře nedostali.

Poslední dějství odstartoval svým útočným výpadem Bittner, před nímž Novotný raději rychle rozehrál. Následně musel znovu utěsnit Stezka své betony, neboť právě mezi ně mířil pokus Krejčího. Hra se poté opět přesunula na druhou stranu, Jandejsek ale nemířil přesně. Hosté se spíše soustředili na obranu, domácí tak měli puk častěji na hokejkách, avšak proti pozorným zadním řadám Karlovarských neměli jednoduchý úkol. Snahu si naopak zkomplikovali vyloučením, které Energetici trestali. Třetí početní výhodu využil se štěstím Martin Rohan, jenž trefil brusle obránce Hanouska, který tak změnil směr puku přímo do mezery mezi betony svého gólmana. Šestou branku mohl přidat při přečíslení Beránek, o kousek ale přestřelil. Jeho nepovedený pokus záhy napravil Sebahudin Kovačevič, jenž našel z mrtvého úhlu mezírku, kterou Stezka zapomněl utěsnit. Ani šestigólový příděl hostujícímu celku nestačil. V posledních minutách zkusil překonat Stezku Gorčík, ale mezírku mezi betony nenašel. Na druhé straně naopak chytil pokus Krále Novotný, který tímto zákrokem zpečetil své čisté konto.

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Dnes to bylo těžké. Karlovy Vary ukázaly, že patří k favoritům ligy a že chtějí postoupit. Jednoznačně nás přehrály. Byly lepší ve všech činnostech. My jsme zklamaní, ale musíme uznat, že soupeř byl ve všem jednoznačně lepší.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Po reprezentační pauze jsme podali dobrý výkon. Od začátku utkání jsme měli dobrý pohyb. Donutili jsme domácí k chybám, které jsme potrestali. Jsem rád, že jsme tento zápas takovým způsobem zvládli. Měli jsme tolik šancí, že jsme tu mohli vyhrát i výraznějším rozdílem. Mužstvo chci pochválit, protože dnes pracovalo a hrálo tak, jak bychom chtěli.

Související články

Preview k zápasu | ne 17.12.2017

Venkovní série pokračuje na benáteckém ledě