HC Energie Karlovy Vary

Dorostenecké derby pro energetiky

SD: HC Plzeň 1929 - HC Energie 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Starším dorostencům Energie se v sobotu podařilo potřetí v sezoně porazit své vrstevníky a lídry tabulky z Plzně. Utkání dvou jistých účastníků play-off rozhodli hosté dvěma brankami ve 3. třetině, domácí už jen snížili ale na body nedosáhli. Vítěznou branku vstřelil Adam Křemen (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 15. kolo, so 4.11.2017
Plzeň
Karlovy Vary
2:3
0:1, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 38. Hajšman (Mužík, Lokajíček), 59. Hajšman (Kolda, Princl) – 7. Novotný (Záruba, Kořán), 52. Novotný (Maydl, Hudečka), 56. Křemen (Zavřel, Jiskra). Rozhodčí: Šindel – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Plzeň: Altrichter (od 21. Čech) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Lokajíček, Šiller, Staněk, Kremláček – Čech, Adamec, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Hasman, Šeba, Mužík.
Karlovy Vary: Kašpar (Horák) – Zavřel, Stejskal, Kořán, Tureček, Houdek, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Karbulka, Jiskra, Jílek, Zdeněk.

Komentář k utkání

Duel prvního s druhým byl dlouho ve znamení oťukávání, až tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu Mužík a pořádně prověřil Kašpara. Stejný hráč ovšem po chvilce nešťastně vyhodil, čehož hosté využili. Nejprve Altrichter vyrážečkou zasahoval proti Kořánovi od modré, poté ze stejné parkety vypálil Záruba, touš se od vzdálenější tyče odrazil přímo na hůl Davida Novotného, který měl již snadnou úlohu. O rychlou odpověď se pokoušel také od modré Houdek, jeho tečovaný pokus skončil těsně mimo. Naopak navýšit vedení svých barev mohl z mezikruží opět Novotný, gólman indiánů se zaskvěl vyrážečkou. Přesilovou hru si poté zahráli i domácí, dokonce na téměř minutu dvojnásobnou. Avšak mířili až příliš přesně. Princl si sjížděl k levé tyči, kterou po křižné příhře napříč útočným pásmem také trefil, brankovou konstrukci z pravého kruhu orazítkoval i Adamec. Když se neujala dorážka stejného hráče Kaňákovy střely od modré těsně před první sirénou, odcházely oba celky do kabin za fotbalového vedení Energie.

Hned v úvodu prostřední periody se dostal za obranu Energie Princl, jeho dlouhý blafák Kašpar přečetl. Hostující gólman musel zasahovat i za nedlouho poté, když na jeho betonu skončil tečovaný pokus Houdka od modré. Karlovy Vary o sobě daly až vědět v početní výhodě, kdy povedenou dělovku vytasil ze svého arzenálu Záruba. Čech, který nahradil v brance Altrichtera, zasahoval ramenem. V polovině utkání vlétl do pásma Procházka, ovšem přes obránce zamířil nad. Na druhé straně se u levé tyče dostal k dorážce Novotný, Čech se blýskl bleskurychlým přesunem. A tak platilo otřepané: „nedáš-dostaneš.“ Indiáni obrátili po buly hru a dostali se do přečíslení dva na jednoho. Mužík podržel kotouč, nabruslil si až před Kašpara, kterého donutil u jeho pravé tyče jít k ledu a poté předložil na druhou stranu Kamilu Hajšmanovi, jenž již měl snadný úkol. O rychlou odpověď se pokoušel Křemen z pravého kruhu. Síť rozvlnil, ale pouze z boku. Před durhou sirénou ještě zahrozili indiáni, když další příhra od tyče k tyči mířila na Rohlu, Kašpar ovšem přispěchal s parádním přesunem. Vše tak měla rozseknout závěrečná část.

Tu odšpuntoval Houdek od modré, Kašpar srazil betonem puk do rohu. Následně museli postupně na čtyři minuty indiáni do čtyř, ale situaci ustáli. V největší šanci se zjevil Černý, který se ze středního pásma prokličkoval až před Čecha, skulinku mezi jeho betony ale hledal marně. Po chvilce předvedli rychlý výpad Energetici, Maydl předložil do středu Davidu Novotnému, který vrátil svým barvám vedení. Třetí tvrdý direkt přichystal domácím Adam Křemen, který přesně zamířil ihned po buly. Indiáni to ještě v závěru zkusili v šesti a při špatném vyhození Nováka navíc hráli proti čtyřem. Toho využil Kamil Hajšman, jenž využil příhru Koldy na brankoviště. Více toho ale již modrobílí nestihli a druhá Energie tak uloupila všechny body na půdě lídra.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1299): Z naší strany to dnes nebyl příliš dobrý výkon. Bylo to vyvrcholení posledních zápasů, kdy nemáme dobrý herní projev. Chybí nám síla, jsme všude o krok pozdě, prohráváme osobní souboje. Je to jedno s druhým. Zkoušeli jsme opět dva hráče z mladšího dorostu, ti hráli slušně. Naskočili i kluci, které tu máme, ale před tím nehráli. Samozřejmě nám chyběly góly, které by přinesli třeba Lang či Přikryl. Ovšem já to spíše vidím tak, že nemáme tu sílu a pohyb. Ale to je normální, nejde pořád vyhrávat. Nyní bude pauza, budeme mít v týdnu tři dny, kdy pořádně potrénujeme, potom bude následovat odpočinek a poté se doufám zlepšíme.