HC Energie Karlovy Vary

Vítězná šňůra skončila, junioři padli v Havířově

Desetizápasová šňůra výher karlovarské juniorky je u konce, nad síly energetiků bylo totiž v pátek havířovské Residomo. Na první gól si všichni museli počkat až do úvodu třetí třetiny, kdy v rozmezí 28 sekund skórovaly oba týmy. Utkání nakonec rozhodla branka domácích tři minuty před závěrečnou sirénou, Západočeši si však alespoň došli pro bonusový bod v nadstavbových nájezdech.
DHL extraliga juniorů, 10. kolo, pá 11.1.2019
Havířov
Karlovy Vary
2:1
0:0, 0:0, 2:1 - N 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 46. Bambula (Pawliczek, Zdeněk), 58. Ševěček (Pindel) – 46. Bernáth (Hotěk, Křemen), rozh. náj. Hotěk.
Rozhodčí: Fiala V. – Bartek, Dohnal
vyloučení2:3
využití0:0
oslabení0:0
Havířov: Matoušek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Bambula, Juhász, Pawliczek, Mastič, Kylnar, Bochnak E., Revaj, Tomeček, Dufek
Karlovy Vary: Kašpar – Kořán, Pohanka, Tureček, Novák, Zavřel, Halberštát – Bernáth, Záruba, Novotný, Berčík, Rozhon, Jiskra, Hotěk, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Remeš

Komentář k utkání

Utkání začalo poněkud ospale, ale postupně se oba týmy dostaly do tempa a k vidění bylo i pár zajímavých situací. Nejprve oba týmy promrhaly možnost přesilovky. Ve 12. minutě se dostal do šance, po přihrávce z poza branky, hostující Křehlík, ale sám před Matouškem vysoko přestřelil. Na druhé straně dostal Uhlíř nabito na levý kruh, ale z dobré pozice minul svou střelou růžek Kašparovy branky. Gól tak prvních dvacet minut nepřineslo.

Druhou třetinu začal AZ přesilovkou, při níž mohutně ostřeloval soupeřovu branku. Juhász ani Ševěček ale Kašpara nepřekonali, a jednou dokonce hostujícímu gólmanovi pomohla tyč. Blízko gólu byli havířovští i ve 36 minutě. Pindel se krásným sólem prosmýkl kolem dvou protihráčů až před Kašpara, ale ten teď svůj tým hodně podržel.

I hosté měli velkou šanci, když ve 43. minutě krásné sólo Bernátha zastavil až svým zákrokem Matoušek. Gól tak byl k vidění až ve 46. minutě. Jan Bambula se dostal k odraženému puku v mezikruží a bombou jej poslal do hostující branky 1:0. Jenže za půl minuty bylo srovnáno. Filip Bernáth se opět prosmýkl až před Matouška a tentokrát poslal puk přesně k jeho pravé tyči – 1:1.

V 54. minutě dostali hosté k dispozici šanci na rozhodující gól v podobě přesilovky, ale nevyužili ji. To na druhé straně byla v 58. minutě k vidění hodně šťastná branka. Vojtěch Ševěček nahodil puk z levého kruhu na branku Energie a od jednoho z hostujících hráčů se kotouč odrazil za bezmocného Kašpara – 2:1.

Na výhře AZetu v základní hrací době už nic nezměnila ani hostující hra bez brankáře. V nadstavbě měli šance oba týmy, více jich však bylo na havířovské straně. Rozhodnutí o zisku prémiového bodu však přinesly až nájezdy. Za AZ se trefil jen Pawliczek, zatímco za Energii Tureček a Michal Hotěk a tak si hosté odvezli z Havířova jeden bod.

Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Já jsem dneska s tím utkáním v základní hrací části spokojen. Vary přijely se sérií deseti výher a my jsme ji ukončili. Myslím, že jsme si výhru zasloužili. Předvedli jsme parádní hokej a kluky jsme pochválili. Chtěli jsme, aby se kluci více tlačili do koncovky, trochu se k nám přiklonilo štěstí, ale myslím, že právem. Takže pochvala pro všechny kluky a doufám, že zítra zopakujeme podobný výkon.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to vyrovnané utkání. Narazili jsme na zarputile hrajícího a dobře organizovaného soupeře. Většinou taková utkání rozhoduje šťastná branka a to se stalo i dnes. Domácím tam spadlo nahození od modré čáry. Dali o gól víc a my jim k výhře gratulujeme.