HC Energie Karlovy Vary

Další úspěšný výjezd pro juniory, Jihlavu porazili 6:1

Po výhře v Brně si juniorka vyšlápla i na Jihlavu, ta měla s karlovarskými mládežníky velký problém a zmohla se jen na jednu branku, dalších šest jich však inkasovala. Tříbodový podíl na vítěztví mají Adam Křehlík a Róbert Bačo. Po osmi kolech je tak stále Energie v čele tabulky.
Turnaj O Pohár DHL, 8. kolo, so 28.9.2019, Horácký zimní stadion
HC Dukla Jihlava
HC Energie Karlovy Vary
1:6
0:3, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 32. Pětník (Doležal) – 12. Křemen (Jiskra, Křehlík), 13. Křehlík (Křemen, Bačo), 19. Adámek (Bačo), 22. Rozhon (Kořán), 47. Holub, 53. Černý (Bačo).
Rozhodčí: Lacina – Rampír, Roupec
vyloučení4:3
využití1:2
oslabení0:0
střely na branku19:41
diváci42
HC Dukla Jihlava: Krejčí – Rašín, Piskač, Nikolič, Trávník, Křišťa, Smolko – Pětník, Juda, Brož – Doležal, Čermák, Gergel – Grauer, Krajíček, Kardoš
HC Energie Karlovy Vary: Horák (53. Vít) – Záruba, Patzelt, Kořán, Mikulec, Benda, Cestr – Křehlík, Jiskra, Křemen – Adámek, Černý, Bačo – Holub, Rozhon, Konášek – Stejskal, Seidler

Ohlasy trenérů

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Zápas byl pro nás vystřízlivěním po včerejší výhře. Nemůžeme říct, že bychom odehráli špatný zápas, co se bojovnosti týče. Kluci makali, ale na výsledku se podepsalo i to, že nám oproti předešlému dni chyběli nějací hráči. Včera jsme porazili Plzeň, která byla v momentální formě lepší než dnes Karlovy Vary. Ale bohužel zase první třetina napověděla tomu, jak zápas bude vypadat. Pak jsme se sice dostali přesilovkou do zápasu, ale nebyli jsme schopní z našich vytvořených šancí zkorigovat zápas ještě více nebo dokonce vyrovnat. Naopak soupeř zase využil šance po našich chybách a bohužel se skóre vyšplhalo na výsledek, jaký je. S výsledkem jsme nespokojení, ale nemůžeme klukům vyčíst, že by se na to vykašlali.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Očekávali jsme zarputilého, bojovného soupeře a to se potvrdilo. Samozřejmě nám nahrála do karet první třetina, kdy se nám podařilo získat tříbrankový náskok v situacích, kdy jsme správně zakončovali a i v předfinálních fázích nám šel kotouč přes osu hřiště. Z toho jsme získali rozhodující rozdíl. Pak se ve druhé třetině hra trošku vyrovnala a soupeř měl náznaky, kdy by se mohl do zápasu dotáhnout. To se ale nestalo a třetí třetinu jsme si již pohlídali.