Junioři natáhli proti Jihlavě vítěznou šňůru na sedm zápasů

Karlovarští pokračují na vítězné i proti Dukle. Utkání rozhodla první třetina, ve které hosté inkasovali hned třikrát. Zbytek utkání byl ale velmi vyrovnaný. Oba týmy skórovali třikrát, což už na celkový výsledek nemělo velký vliv. Energetici si tak připsali další výhru i v oslabené sestavě, kdy jim chybělo šest hráčů.
Turnaj O Pohár DHL, 27. kolo, so 14.12.2019
Jihlava
6:3
3:0, 1:1, 2:2
Branky a nahrávky: 6. Stejskal (März, Čermý), 15. Rymon (Adámek, Šťastný), 16. Seidler (Konášek, Botoš), 40. Záruba (Botoš, Rozhon), 54. Černý (Rymon), 60. Adámek – 28. Doležal (Brož, Nikolič), 58. Krajíček (Rašín), 59. Juda.
Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment
vyloučení3:7
využití0:1
oslabení1:0
střely na branku32:27
diváci85
Karlovy Vary: Kašpar – Kořán (A), Bulka, Stejskal, Cestr, Pohanka, Mikulec – Záruba (A), Černý (C), Rozhon, Adámek, Šťastný, Rymon, Seidler, Botoš, Konášek, Korčmaroš, März
Jihlava: Krejčí – Rašín, Smolko, Dvořák, Piskač, Trávník (A), Nikolič, Křišta – Kardoš, Juda (C), Pětník, Doležal, Čermák, Brož (A), Barák, Krajíček, Vyvial, Zadražil

Do zápasu vstoupili lépe hosté, na Energii si vyvíjeli tlak a Kašpar si připsal několik zákroků. Tlak jim vydržel však jen tři minuty, kdy dopředu vyrazil Dominik Rymon, jenž se propracoval až ke Krejčímu, kotouč se ale zasekl v hokejkách jihlavských obránců. Co už ale nezvládli, bylo v šesté minutě pohlídat před brankou Václava Stejskala, který se z dorážky prosadil do odkryté svatyně. Puk měli pod kontrolou pak převážně domácí. Na přelomu poloviny třetiny se nechal za nedovolené bránění vyloučit Vítězslav Brož. Toho chtěl využít Lukáš Adámek a málem se mu to podařilo, když jeho střela propadla Krejčímu za jeho záda, na brankové čáře ji stihl přikrýt lapačkou a podržet svůj tým. O pět minut později obránci nechali volného Dominika Rymona, jenž dorazil do prázdné branky. Po necelé minuté a půl se po Konáškově pasu z první trefil z levé strany Sebastian Seidler. Hosté poté začali více útočit, kýženou branku to nepřineslo.

Druhá třetina byla zpočátku v režii domácích hokejistů, Krejčí všemu tlaku úspěšně odolával a nedovolil domácím skórovat. Což se nedá říct o Jakubu Kašparovi, kterého v osmé minutě z levého kruhu propálil Jiří Doležal. Hra se srovnala a hrál se svižný a atraktivní hokej. Mezi hráči to ale také trochu vřelo, protože rozhodčí museli hasit nejednu potyčku. Byla vidět také nejedna akce, žádná ale nebyla gólová, brankáři obou týmů se vytáhli výbornými zákroky. Gól přišel až v poslední minutě, kdy po přihrávce Jana Botoše upravil Richard Záruba stav na 4:1.

Navzdory nepříznivému stavu Jihlavští ve třetí dvacetiminutovce velmi tlačili na domácí Energii. Velkou šanci měl po dvou minutách Valentýn Smolko, který se dostal až ke Kašparovi, kotouč mu ale trochu ujel a využil toho právě domácí brankář, jenž odpálil puk do bezpečí. Hodně se také vylučovalo a domácí měli k dispozici tři přesilovky, ani jednu však neproměnili v gól. V 53. minutě se tato šance naskytla také Dukle, z branky se také nemohli radovat. Naopak, v obraně si nepohlídali Daniela Černého, který po Rymonově přihrávce skóroval na 5:1. Po chvíli se mohl prosadit již zmiňovaný Dominik Rymon, před brankou bekhendem trefil pouze břevno. O dvě minuty později se hosté přeci jen gólu dočkali, zleva Kašpara prostřelil Jakub Krajíček. Chvíli nato byl za hákování vyloučen Jan Botoš. Hosté odvolali brankáře a vyplatilo se. V poslední minutě utkání Jakub Kašpar vůbec nezvládl rozehrát a přihrál zpoza branky přímo na hůl Miroslava Judy, jenž skóroval do odkryté brány. Hosty to nabudilo a pokračovali v šesti, což ale už neměli dělat. Sedm desetin před koncem se střelou přes celé kluziště prosadil ještě Lukáš Adámek.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Vyhráli jsme díky povedenému vstupu do utkání, kdy jsme získali tříbrankové vedení. Potom šel náš výkon ale dolů. Bylo tam spousty kolapsů a dovednostních chyb kvůli nedůslednosti a lehkovážnosti. Soupeř se pak přitáhl, ale ten závěr jsme naštěstí zvládli. Chtěl bych poděkovat všem čtyřem dorostencům, kteří nám dnes velmi pomohli ke třem bodům.“

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Měli jsme velkou příležitost bodovat. Domácí tým hrál bez šesti hráčů základní sestavy, nicméně naší laxností a nasazením v první třetině jsme tuto šanci promrhali. Hráli jsme ustrašeně a s příliš velkým respektem. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb i agresivitu a hra se vyrovnala. Podařilo se nám snížit, ale další šance jsme neproměnili. V závěru druhé třetiny nám bohužel soupeř odskočil na tři branky a to se ukázalo jako klíčové. Třetí třetinu jsme neudrželi emoce na uzdě a hráli nedisciplinovaně, což nás stálo spousty sil a oslabilo náš tlak směrem dopředu. Závěr byl hektický z obou stran a už jsme výsledek pouze korigovali.“