Dorost si poradil s Kladnem a dotáhl se tak na vedoucí Plzeň

Dorost si po prohře s Plzní spravil chuť výhrou nad trápícími se Pracovními zálohami z Kladna. Utkání sice zdramatizovala druhá dvacetiminutovka, ve které Kladno snížilo na 2:1, energetici si však třetí třetinu už pohlídali a pohodově zvítězili 4:1 a v tabulce se bodově dotáhli na vedoucí Plzeň. Na výhře se dvěma góly navíc podílel Robin Sapoušek.
ELIOD Extraliga dorostu, 12. kolo, čt 31.10.2019
PZ Kladno
4:1
2:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 3. Sapoušek (März), 14. Šmajda (Rymon, Černý), 45. Sapoušek (Bulka, Rymon), 52. Kupčo (Botoš) – 35. Mikeska (Rynda, Cihelka).
Rozhodčí: Němec – Gerát, Hanák
vyloučení5:3
využití1:0
střely na branku41:13
diváci104
Karlovy Vary: Maleček (Kubát) – Dorot, Houdek "C", Bulka, Hohl "A", Vogel, Sýkora – Kupčo, Šlechta, Príhoda, Bubanec, Matas, Rymon "A", Botoš, Sapoušek, März, Varvařovský
PZ Kladno: Hykel (Liemann) – Melichna, Rubáček "C", Šmejkal, Stich, Horn – Rynda, Zukriegel "A", Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Trojna, Redlich "A", Kulich, Mikeska, Vosyka

Již samotný začátek utkání nám nastínil, kdo by měl být favoritem. Kotouče se hned zmocnili karlovarští a téměř jej nepustili z holí. Uběhly sotva dvě minuty a domácí už se mohli radovat. Lukáš März vyslal přesný pas na hůl Robina Sapouška, jenž svou bekhendovou kličkou zavěsil pod víko Hykelovy svatyně. Domácí v tempu nepolevili a Pracovní zálohy byly dále utlačovány v obranném pásmu. Další branky jsme se dočkali ve čtrnácté minutě zásluhou Dominika Rymona, který si pohrál s obránci a našel nehlídaného Samuela Šmajdu, a ten bez větších problémů skóroval. Ke konci třetiny měl velkou příležitost hostující Hanousek, když zachytil nepovedenou rozehrávku energetiků, pozorného Malečka však nepřekonal. Na druhé straně po chvíli všem ujel März, na Hykela svým forhendovým blafákem ale taktéž nevyzrál.

Druhá část se nesla v podobném duchu. Herně měli domácí jasnou převahu, vybudovali si velmi dobré příležitosti a chtěli pojistit stav třetím gólem. Nejblíže k tomu měl Lubomír Kupčo, když se zbavil obrany a propracoval se až k Hykelovi, ten si jeho střelu pohlídal, tím pádem se jim skórovat nepovedlo. Naopak pět minut před koncem se po Ryndově přihrávce prosadil Martin Mikeska a snížil na 1:2 z pohledu hostů. Západočeši měli ještě nějaké větší šance, prosadit už se jim ale nepovedlo.

Úvod do třetí dvacetiminutovky patřil domácím. Ve třetí minutě se nechal vyloučit hostující forvard Redlich, který domácím nabídl příležitost ke skórování. Té se chopil Kupčo, ten z dorážky po Šmajdově střele trefil pouze tyč. V branku ji zúročil až v páté minutě Robin Sapoušek, jenž dělovkou z mezikruží propálil brankáře Hykela. V polovině třetiny si musel za vysokou hůl odpykat dvouminutový trest Ondřej Príhoda a hosté vycítili příležitost ke snížení. Měli spousty šancí, ale tím, kdo se prosadil, byl po Príhodově návratu z trestné lavice Lubomír Kupčo. Pět minut před koncem mohl ještě zvýšit Robert Šlechta, svou střelou z otočky z prostoru mezi kruhy ale orazítkoval jen břevno.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme rádi za tři body, které se nám do tabulky určitě hodí. První třetina se nám povedla, dali jsme dvě branky, soupeře jsme skoro k ničemu nepustili. Ve druhé části jsme polevili, mysleli jsme, že nám to půjde samo, ale nešlo to a soupeř snížil na 2:1. Soupeř vycítil šanci, takže útočil. Ve třetí dvacetiminutovce jsme rozhodli v přesilovce a jsme rádi za výhru.“

Martin Procházka (PZ Kladno): „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, přeci jen jsou Karlovy Vary v tabulce vepředu. Nepovedlo se nám domácí utkání s Rytíři, měli jsme problém s disciplínou některých hráčů. Takže jsme sem jeli s tím, že si musíme ty chyby odpracovat. V první třetině se nám to moc nedařilo, dostali jsme dvě zasloužené branky. Ve druhé části jsme se zvedli, měli jsme dobré šance. Ale ani to nás nedostalo do utkání a ve třetí třetině si to domácí svým lepším pohybem pohlídali a zaslouženě vyhráli.“