Dorost padl. Chomutov ubojoval těžké tři body na ledě Karlových Varů

V dorosteneckém derby o Podkrušnohoří zvítězil Chomutov. Zápas dvou týmů druhé nejstarší mládežnické kategorie, které v tabulce dělí od sebe deset bodů, byl velmi vyrovnaný a ubojovaný.
ELIOD Extraliga dorostu, 16. kolo, so 16.11.2019
Chomutov
4:5
2:1, 1:3, 1:1
Branky a nahrávky: 1. Černý (Bulka), 9. März (Matas), 26. Botoš (Bulka), 55. Bulka (Matas, Príhoda) – 7. Jenček (Novotný), 25. Šilar, 28. Perný (Spudich, Šilar), 37. Vostiňák, 52. Spudich (Perný).
Rozhodčí: Kosnar – Matys, Hanák
vyloučení1:5
diváci56
Karlovy Vary: Maleček (28. Kubát) – Bulka, Dorot, Hohl, Sýkora, Vogel, Houdek – Šmajda, Šlechta, Černý, Kupčo, Botoš, Príhoda, Matas, Pastor, März, Galla, Bubanec, Varvařovský
Chomutov: Bajgar – Döring, Frollo, Kovář, Perný, Poch, Rykl – Čech, Pavlák, Koblížek, Rindoš, Šilar, Spudich, Jenček, Vostiňák, Novotný

Do prvního dějství vstoupili lépe domácí dorostenečtí hokejisté, kteří hned po půl minutě hry vstřelili první branku, o kterou se postaral Černý . Hráči s logem Piráta na hrudi byli opařeni, ale dokázali se otřepat a byli to oni, kdo se postaral o další změnu skóre, po nádherné kobinaci zakončil po přihrávce Novotného Jenček . Minutu před polovinou první třetiny udeřil po přihrávce Matase März. Jinak perioda s číslem jedna přinášela vyrovnaný hokej, jen dvě minuty před koncem Šmajda ohrozil chomutovského strážce tří bodů Bajgara.

Ve druhé dvacetiminutovce se do vedení dostal tým z Chomutova. Nejdříve vyrovnal, když skóroval Šilar a ihned poté zase zvýšil pro domácí Botoš , ale pak už přišel čas střelců od Kamencového jezera. Na 3:3 srovnal Perný a výsledek obrátil Vostiňák

Do poslední třetiy nastoupili chomutovští dorostenci s jednobrankovým vedením a s cílem ho udržet. Povedlo se jim zvýšit na 5:3, když se trefil Spudicha. Karlovy Vary sice snížily po brance Bulky, ale to bylo z jejich strany vše. I přes tlak na konci a odvolaného Kubáta z branky se vyrovnat nepodařilo.