Dorost padl s Třemošnou v nájezdech

Dorostenci odehráli čtvrté kolo extraligy proti Meteoru. Karlovarští nastupovali do zápasu jako papíroví favorité, ale oslabeni o některé hráče základního kádru. V dlouhém souboji, kdy se obě mužstva přetahovala o vedení, nakonec hosté zvítězili po devíti sériích v nájezdech. Třemošná si tak odváží první ligové body.
ELIOD Extraliga dorostu, 4. kolo, so 26.9.2020
Třemošná
3:4sn
1:1, 1:0, 1:2 - 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 4. Šmíd (Kočí), 22. Varvařovský (Šmíd), 58. Kusak (Kočí, Šlechta) – 12. Uhlík (Prokop, Krištof), 46. Fiala (Reiser, Albrecht), 49. Prokop (Beran), rozh. náj. Reiser
Rozhodčí: Pastier - Juránek, Matys
vyloučení4:5
využití0:1
střely na branku35:24
diváci67
Karlovy Vary: Ebenstreit – Kočí "C", Anton, Dorot "A", Havlík – Šlechta "A", Kusak, Csabi, Holejšovský, Pastor, Uher, Varvařovský, Váňa, Šmíd
Třemošná: Ženíšek – Čarda, Malkovský "C", Matoušek, Šipla, Sochor, Tran, Staněk – Fiala, Albrecht "A", Reiser, Komínek, Kaiser, Stejskal, Krištof, Prokop, Uhlík, Beran

V první části se hrálo vyrovnaně. Z počátku měli ale navrch domácí hokejisté, což potvrdili vstřeleným gólem. Ve čtvrté minutě jel v přečíslení dva na jednoho Zdeněk Šmíd s Davidem Varvařovským, první jmenovaný to vzal na sebe a trefil se přesně pod víko Ženíškovy svatyně. Třemošné se povedlo srovnat v polovině třetiny trochu kuriózní brankou. Jan Uhlík to zkusil z mezikruží, Jakub Anton následně do střely vložil svoji hůl tak nešikovně, že kotouč pomalu přeletěl přes Ebenstreita až za jeho záda. Po zbytek třetiny se pokračovalo ve vyrovnané hře, další branky už nepadly.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se energetikům podařilo prosadit se ještě rychleji než v první. Neodehrály se ani dvě minuty a po Šmídově přihrávce se trefil David Varvařovský. Po chvíli mohlo být znovu srovnáno, Šimon Albrecht nastřelil z pravého kruhu tyčku. Na přelomu půlky zápasu se do samostatného úniku dostal nejprve Patrik Uher, po něm Matyáš Váňa, ani jeden ale nedokázal překonat hostujícího brankáře Filipa Ženíška. Energetici útočili takřka celou třetinu, víc než jednu branku z tlaku ale nedokázali využít.

Z gólu vstřeleného ze začátku třetiny se už Karlovarští tentokrát neradovali. Naopak přišlo ještě vyloučení, ze hry byl na dvě minuty za hákování vykázán Matyáš Váňa. Ve vlastním oslabení mohl skórovat Robert Šlechta, který jel sám na Ženíška, toho ale nedokázal překonat. A znovu se potvrdilo pravidlo: Nedáš, dostaneš! Na konci úspěšné kombinace hostů stál Ondřej Fiala. Opařená Energie schytala ještě jednu tvrdou facku v podobě další branky. Stav obrátil střelou z pravého kruhu Marek Prokop. V čase 51:21 Ebenstreitovi propadl kotouč za jeho záda, na brankové čáře ho ale rukou zastavil Varvařovský a hosté tak jeli trestné střílení, to ovšem Karel Malkovský neproměnil. Domácí situace nakopla a začali na Meteor tlačit. V kýžený gól se tlak proměnil přesně dvě minuty před sirénou, když střelu Mattea Kočího od modré úspěšně tečoval Michal Kusak a následovalo prodloužení.

V prodloužení se hrálo hlavně kolem Ženíška, žádná branka v něm ale nepadla a tak se pokračovalo na nájezdy.

V devíti sériích se trefil nejprve z domácích David Varvařovský, poté už se trefovali jen hosté. Nejprve dorovnal Václav Komínek, o vítězný nájezd se postaral Jiří Reiser. Třemošná si z Karlových Varů odváží první sezonní body.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): ,,Gratulujeme Třemošné ke zcela zaslouženému vítězství. My jsme nepřišli hrát, přišli jsme si jen zahrát a podle toho to také vypadalo.“

Martin Barčák (HC Meteor Třemošná): ,,Nemáme letos příliš silné mužstvo, snažíme se ho ještě dávat dohromady a děláme velké množství chyb. Tady se nám ale podařilo uspět. Vím, že karlovarský tým nebyl tak silný, jako obvykle. Ale je to od nich sympatické, že dávají přednost mladším. Byl to vlastně první celek, se kterým jsme mohli nějakým způsobem hrát.“